У виборах зможуть взяти участь і Тимошенко, і Кличко, - голова ЦВК

Віра Карпінська, 24 лютого 20147840
У виборах зможуть взяти участь і Тимошенко, і Кличко, - голова ЦВК
фото uapress.info
Михайло Охендовський

У дострокових президентських виборах зможуть взяти участь усі потенційні кандидати, яких зараз називають у суспільстві.

Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський.

«Законних або конституційних перешкод для участі будь-яких потенційних кандидатів, про яких говорять в суспільстві, на даний момент немає», - заявив Охендовський на брифінгу.

«Я, звичайно, не можу випереджати рішення ЦВК, але, на мій погляд, всі кандидати, які висловлять бажання брати участь у виборах президента України, повинні мати таку можливість за умови подання до комісії документів, які передбачені законом, та сплати відповідної грошової застави», - додав він.

Глава ЦВК повідомив, що сума грошової застави для реєстрації кандидата в президента становить 2,5 млн грн, висування кандидатів розпочинається 25 лютого і триватиме до 30 березня.

За його словами, при складанні кошторису витрат на проведення виборів ЦВК виходив з того, що в них візьмуть участь 20 кандидатів. Згідно з кошторисом, на проведення виборів необхідно 1,965 млрд грн, і бюджетний комітет Верховної Ради попередньо вже затвердив відповідні зміни до держбюджету.

Він нагадав, що у президентських виборах у 2010 році у виборах брали участь 18 кандидатів, з держбюджету на ці вибори було виділено 1 642 млрд грн, але фактично було витрачено 1,1 млрд грн.

Охендовський також повідомив, що ЦВК направила до парламенту законопроект про внесення змін до закону про президентські вибори, які регулюють ряд технічних моментів, що стосуються організації та проведення дострокових виборів. Так, за його словами, це стосується можливості висунення кандидатів у президенти від блоків партій.

«Закон містить можливість висунення кандидатів виборчими блоками партій, на даний момент процедури, що передбачені для створення блоків, не можуть бути здійснені в тих часових рамках, які залишилися до проведення виборів», - пояснив він.

Нагадаємо, виборча кампанія з дострокових президентських виборів в Україні автоматично стартує у вівторок, 25 лютого.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук