У ЄС підготували додаткові преференції для експорту українських товарів

ЕкономікаНазарій Тузяк, 28 червня 20172940

Країни Європейського союзу офіційно затвердили домовленість із Європарламентом про обсяги додаткових торговельних преференцій для українських виробників. Про це повідомила «Українська правда» з посиланням на інформацію Ради ЄС.

У повідомленні Ради ЄС зазначається, що рішення про додаткові преференції ухвалене на зустрічі послів країн-членів у середу, 28 червня.

«Ці заходи є жестом політичної та економічної підтримки України. Зважаючи на складну ситуацію, в якій Україна стикається зараз, ми сподіваємось швидко приступити до виконання нових норм», – йдеться у заяві Крістіана Кардони, міністра економіки Мальти, яка головуватиме в Раді ЄС до кінця червня.

Нові торговельні преференції доповнять ті, що діють із 2016 року. Вони передбачають скасування мит або встановлення безмитнних квот на низку товарів. Преференції діятимуть впродовж трьох років.

Додаткові безмитні квоти на сільгосппродукцію встановлять для натурального меду (2500 тонн), оброблених помідорів (3000 тонн), виноградного соку (500 тонн), вівса (4000 тонн), пшениці (65 000 тонн), ячменю (325 000 тонн), кукурудзи (625 000 тонн), злакових круп та гранул (7800 тонн).

Окрім цього передбачене повне зняття імпортних мит на декілька промислових товарів, зокрема на добрива, барвники, пігменти, взуття, мідь, алюміній, а також телевізійне та звукозаписувальне обладнання.

Перелік та обсяги преференцій узгоджені з переговорною групою Європарламенту. Оскільки вони перевищують обсяги, які Європарламент затвердив навесні, то для вступу цього рішення у дію необхідно провести повторне затвердження відповідного закону в Європарламенті та в Раді ЄС.

Зазначимо, що до початку березня 2017 року Україна вичерпала квоту на безмитний експорт виноградного і яблучного соку, натурального меду, цукру, круп та борошна, а також кукурудзи. Окрім цього майже повністю використані квоти по оброблених томатах (96%) та пшениці (84%).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук