Україна вичерпала квоти на 2017 рік на експорт до ЄС меду, цукру, соку та кукурудзи

ЕкономікаКатерина Чурилова, 15 березня 201711710
Українські аграрії скоро виберуть обсяги дозволеного експорту по томатах та м'ясу птиці

За даними Європейської комісії, станом на початок березня 2017 року Україна вибрала квоту на безмитний експорт виноградного і яблучного соку. Також скоро українські аграрії виберуть квоти ще за низкою товарів, пише «Український клуб аграрного бізнесу».

Станом на березень вже повністю використані безмитні квоти на експорт за п’ята групами товарів: мед натуральний, цукор, крупи і борошно, виноградний і яблучний соки та кукурудза.

Також майже повністю використані квоти по оброблених томатах (96%) та пшениці (84%). Квота на імпорт м’яса птиці на перший квартал поточного року також повністю вичерпана.

Як зазначає «Український клуб аграрного бізнесу», така тенденція була й торік. ЄС 2017 року мав збільшити обсяги безмитного експорту з України, зокрема, на мед натуральний, крупи і борошно, оброблені томати, виноградний сік і по групі зернових – вівсу, пшениці, кукурудзи і ячменю.

До слова, Україна у 2016-2017 маркетингових роках збільшила експорт цукру у 33 рази – до 344 тисяч тонн. За даними Міністерства аграрної політики України, у порівнянні із попередніми роками, українські аграрії виростили не тільки великий врожай цукрових буряків, але й якісний. Покращення якості сировини дало змогу у поточному сезоні отримати 6,9 тонн цукру з одного гектара, що втричі більше, ніж в 2010 році.

«Визначний момент попереднього року – збільшення у цукровій галузі всіх показників. Це великі показники, які фактично створюють передумови для подальшого зростання галузі», – цитує прес-служба міністра агарної політики та продовольства Тараса Кутового.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук