У ЄС схвально оцінили норму про заборону українським держслужбовцям критикувати владу

У ЄС схвально оцінили норму про заборону українським держслужбовцям критикувати владу
Прес-аташе представництва Євросоюзу в Україні Давід Стулік

У Європейському Союзі схвально оцінили розроблені урядом України «Правила етичної поведінки державних службовців». Про це «Німецькій хвилі» розповів прес-аташе представництва Євросоюзу в Україні Давід Стулік.

За його словами, у ЄС, зокрема, схвально оцінили і пункт, що передбачає вимогу для державних службовців утримуватися від проявів публічної критики діяльності державних органів та їхніх посадових осіб.

Схожі етичні кодекси для держслужбовців, де є норма про уникнення коментарів про роботу їхніх органів, діють і у країнах ЄС.

«Як ви самі можете зауважити, ніхто з європейських держслужбовців публічно не критикує свою службу чи установи, де вони працюють», – зазначив Стулік.

Він додав, що передбачити норму про заборону держслужбовцям критикувати діяльність державних органів та їхніх посадових осіб Україні рекомендувала Організація економічної співпраці та розвитку, яка допомагає розробляти закони та кодекси для держслужб у європейських країнах.

«Це міжнародна норма професійної державної служби, яка повинна бути політично не заангажованою та не брати участі у політичних суперечках», – наголосив речник.

Стулік додав, що українські правила етичної поведінки держслужбовців вичерпні і конкретизовані, а їхнє дотримання залежить від культури самих держслужбовців та їхніх певних навиків.

Нагадаємо, 1 березня була оприлюднена постанова Кабінету міністрів України «Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців» від 11 лютого, в якій міститься пункт про те, що державні службовці повинні утримуватися від публічної критики органів державної влади і їхніх посадових осіб.

Серед іншого, в постанові сказано, що держслужбовці у своїй діяльності повинні керуватися принципами етики державної служби, серед яких служіння державі і суспільству, доброчесність, лояльність, політична нейтральність. За порушення цих правил державні службовці мають нести дисциплінарну відповідальність.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук