У Євросоюзі можуть з'явитися президент, віза й армія

СвітУляна Сенко, 19 вересня 201211423
У Євросоюзі можуть з'явитися президент, віза й армія
фото hreuc.com
ЄС

У Євросоюзі може з'явитися президент, а також єдина європейська віза й, можливо, єдина армія.

Про це йдеться в проекті реформи, яку запропонували одинадцять міністрів закордонних справ країн Євросоюзу, пише Українська правда

Реформа спрямована на різке посилення централізації влади й була викладена в документі, який прийняли за підсумками засідання групи з питань майбутнього Європейського союзу, що відбувся в понеділок у Варшаві.

До складу групи з питань майбутнього ЄС входять глави МЗС 11 з 27 країн Союзу - Австрії, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, Люксембургу, Нідерландів, Польщі, Португалії й Франції - тобто всіх найвпливовіших і найбільших держав Євросоюзу, крім Об'єднаного Королівства, йдеться у повідомленні.

"Для того, щоб Європа була реальним діючим актором й глобальним лідером, вона повинна мати сильну структуру інститутів", - говориться у спільній заяві міністрів закордонних справ Німеччини й Польщі Гідо Вестервелле й Радослава Сікорского.

"Для цього потрібний президент, який обирається прямо, що буде особисто призначати членів "європейського уряду", - йдеться у заяві.

У випадку, якщо реформу приймуть, окремі країни ЄС будуть позбавлені права накладати вето при вирішенні питань зовнішньої політики й безпеки, а також при ратифікації загальноєвропейських договорів.

Це означає, що окремі країни повинні будуть підтримувати зовнішньополітичні заходи, з якими вони не згодні.

Також проект передбачає, що країни Євросоюзу не матимуть змоги відкидати основні документи за підсумками проведених у них референдумів, як це неодноразово траплялося.

Прийняття документа також підсилить повноваження відомства верховного представника Євросоюзу з іноземних справ й перетворить його в повноцінне загальноєвропейське дипломатичне відомство.

Передбачається створення єдиного поліцейського органу, який займатиметься контролем кордонів ЄС.

Не всі з 11 країн, що брали участь у роботі над проектом реформи ЄС, підтримали ідею створення єдиної європейської армії, тому в документі про неї говориться в обережних висловах. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук