У Єврозоні вперше за 26 років відновили прикордонний контроль

Світ6 липня 20119431

5 липня вперше за 26 років прикордонники повернулися до Шенгенської зони. З 10:00 ранку влада Данії направила на кордони з Німеччиною і Швецією 50 перших вартових.

Рішення про відновлення прикордонних застав було прийняте парламентом Данії в 1 липня. Законопроект передбачає будівництво нових контрольно-пропускних пунктів (КПП) на кордонах, а також встановлення обладнання для зчитування номерів автомобілів. Данія має намір побудувати на кордонах 98 нових КПП.

У вівторок вперше з 1991 року (коли Данія приєдналася) 30 осіб відправили на кордон з Німеччиною, 20 - на Ересунскій міст, який з'єднує Данію з Швецією. На датсько-німецькому кордоні контроль відновлений на шести пунктах пропуску. Очікується, що до кінця року до них на допомогу додадуться ще 48 прикордонників.

А до 2014 року на кордонах Данії буде «достатньо персоналу, необхідного для повного контролю», обіцяє уряд.

Копенгаген запевняє, що жодним чином не прагне порушити засадничий принцип Шенгенської угоди - свободу пересування. Влада обіцяє, що обшук торкнеться тільки «деяких автомобілів, обраних випадковим способом» і «не стосуватиметься перевірки паспортів».

«Більшість подорожуючих цього навіть не помітять», - пообіцяв глава податкового міністерства Данії Петер Крістенсен. За його словами, прикордонники будуть вибірково перевіряти туристів з Німеччини та Швеції. Захід покликаний боротися з криміналом та нелегальною імміграцією.

Німеччина різко засудила рішення своїх сусідів. Наприклад, європейський міністр землі Гессен Йорг-Уве Хан назвав відновлення контролю на кордонах «зрадою європейської ідеї». Він навіть зажадав оголосити Данії «туристичний бойкот». «Якщо Данія знову відновить прикордонні перевірки в сезон відпусток, я можу тільки порадити відразу повернутися спиною і проводити відпустки в Австрії чи Польщі», - заявив він.

Голова фракції ХДС Андреас Шокенхофф заявив, що рішення Данії не є внеском у внутрішню безпеку країни, а, навпаки, тільки підтримує націоналістичні течії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук