<

У зачинених на карантин школах Львівщини кварцують класи

СуспільствоЮрій Герун, 11 лютого 2019, 19:18 2389 0

У 289 школах Львівської області оголосили карантин. За тиждень вірус скосив більше 16 тисяч людей, серед них майже десять тисяч дітей. В опустілих школах дезінфікують приміщення та проводять кварцування.

От уже тиждень, як в класах та коридорах навчально-виховного комплексу села Мшана не чути дитячого сміху. На вимушені канікули через грип пішли понад 300 учнів. Більше третини з них захворіли.

«Дуже часто хворіли діти, був і кір, і ГРВІ, але і був грип. І в останній тиждень з 5 числа в нас почався карантин до 15 лютого. Більше половину класу в кожному класі, навіть класи були такі, де з 30 дітей залишалось тільки 13, з 25 залишалось тільки 8», ‒ розповідає директорка Мшанського НВК Галина Капустинська.

Вчителі та директорка кажуть, що карантин виправданий. У школі працюють лише деякі секції. Щодня класи дезінфікують та кварцують спеціальними лампами. А от садка, що поряд, не зачиняли, хоча грип гуляє й там.

«В садочку немає половини дітей, в нас з 60 більше 30 немає. В мене двоє дітей, вони зараз в садочку і вони мають щеплення», ‒ запевняє мешканка села Мшана Соломія. В сільській амбулаторії майже трьохтисячного села кажуть, що із відлигою пацієнтів дійсно побільшало. «Звертаються, майже кожен день приходять хворі, особливо з підвищеним тиском, температурою, кашлем. І дорослі, і малі мають головні болі, запалень є дуже багато», ‒ розповідає медсестра Мшанської амбулаторії Ірина Лесів.

Через грип навчання призупинили у 289 школах та 22 дитсадках Львівщини. Найбільше хворіють у Мостиському, Буському і Городоцькому районах. «Ми провели понад 100 вірусологічних досліджень на виявлення циркуляції тих чи інших збудників, які спричиняють оцей рід захворюваності, і в 49 випадках ми виявили грип типу А. Грип А викликає більш важке захворювання. Цього року у нас в області померли двоє людей, саме в яких був визначений грип А», ‒ зазначив заступник директора обласного лабораторного центру Олег Когут.

Цьогорічний тип вірусу досить агресивний, кажуть медики. Часто дає ускладнення, особливо пневмонію. Відтак за найперших симптомів слід звертатися до лікаря.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук