Учасники АТО з формальним статусом не отримають допомоги від міста, - Садовий

Учасники АТО з формальним статусом не отримають допомоги від міста, - Садовий

Міський голова Львова Андрій Садовий у відеозверненні до львів’ян прокоментував ухвалу сесії міськради, що стосується матеріального і фінансового забезпечення учасників АТО за кошти міського бюджету. Мер зазначив, що місто впродовж чотирьох років загалом виділить на ці потреби 400 млн грн. При цьому запевнив, що на допомогу не можуть розраховувати ті, хто пробув у зоні АТО кілька днів і, відповідно, отримав формальний статус учасника АТО.

«Коли держава мобілізувала на війну молодих хлопців, вона обіцяла їм багато благ. Державні діячі обіцяли військовим немалі зарплати, страхування на мільйон гривень, забезпечення після війни і так далі. На превеликий жаль, це так і залишилось обіцянками. І це стало проблемою громад. Нам не вистачає коштів на гуманітарний блок, інженерну інфраструктуру і так далі. Але залишати хлопців, які вернулись з війни, наодинці з проблемами ми не можемо. Громада повинна дбати про своїх захисників. Зрештою, ми вийшли на компроміс, який у вівторок [4 жовтня, – ред.] було одноголосно затверджено міською радою», – зазначив Андрій Садовий.

Відтак міський голова нагадав, що місто протягом чотирьох років закладе кошти на матеріальну компенсацію бійцям АТО та їхнім родинам в розмірі 100 тис. грн кожному.

«Кошти отримають ті військові, які не будуть забезпечені земельними ділянками в межах області. Для міста це означатиме видатки в сумі 400 млн грн протягом чотирьох років. Це немалі кошти для місцевого бюджету. І я дуже сподіваюсь, що держава згадає про свої обіцянки і долучиться до фінансування цієї програми. Я також сподіваюсь, що подібні програми будуть прийняті і в інших містах України», – додав Андрій Садовий.

Мер Львова наголосив, що «всі списки бійців АТО пройдуть окрему перевірку спеціальною комісією, в яку входитимуть, зокрема, і військові. Під програму не підпадатимуть ті чиновники чи силовики, які провели в зоні АТО по кілька днів, що дозволило їм отримати формальний статус учасника бойових дій».

Нагадаємо, 4 жовтня депутати Львівської міськради прийняли рішення про фінансові виплати учасникам АТО – по 100 тис. грн кожному замість виділення земельних ділянок. Таке рішення підтримала й більшість самих учасників АТО, які до того кілька тижнів пікетували міськраду з вимогою виділення земельних ділянок у місті і згорнули наметове містечко перед Ратушею тільки опісля згаданого рішення міськради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук