Учасники саміту «Східного партнерства» ухвалили підсумкову декларацію

СвітРоман Ганкевич, 24 листопада 20171760
Учасники саміту «Східного партнерства» ухвалили підсумкову декларацію
фото Reuters
Учасники саміту «Східного партнерства» висловили занепокоєння порушенням міжнародного права і закликали до вирішення існуючих конфліктів

Учасники саміту «Східного партнерства» висловили занепокоєння порушенням принципів міжнародного права і закликали до поновлення зусиль, спрямованих на мирне вирішення конфліктів. Про це йдеться у декларації саміту, ухваленій в Брюсселі у п'ятницю, 24 листопада.

«Учасники саміту залишаються глибоко занепокоєними порушенням принципів міжнародного права, яке триває в багатьох частинах регіону. Вони закликали до поновлення зусиль, спрямованих на просування мирного вирішення конфліктів у регіоні на основі принципів та норм міжнародного права. Вирішення конфліктів, побудоване на довірі та гарних добросусідських відносинах, є важливим для економічного та соціального розвитку і співпраці», - йдеться в документі.

Лідери держав та урядів привітали зусилля та посилення ролі Європейського Союзу у вирішенні конфліктів та у підтримці «існуючих переговорних форматів та процесів». Євросоюз, зі свого боку, заявляє, що «залишається відданим підтримці територіальної цілісності, незалежності та суверенітету своїх партнерів».

«Учасники саміту підтвердили елементи та принципи, які містяться в останній декларації саміту «Східного партнерства», і наголосили на твердому намірі продовжувати виконувати зобов'язання, взяті на попередніх самітах та в рамках двосторонніх відносин. У цьому контексті вони підкреслили, що консолідація та просування спільних цінностей і принципів є ключовим пріоритетом та роблять свій внесок у розвиток посилених відносин між ЄС та партнерами», - вказано в документі.

Також погодилися, що «сильна співпраця та широкий політичний діалог, спрямований на майбутнє, є ключем для вирішення спільних викликів і досягнення спільних цілей». Вони наголосили на важливості «посилення державної, економічної та соціальної життєстійкості як у країнах ЄС, так і в партнерських країнах», йдеться в декларації.

Представники держав та урядів підтвердили високу важливість, яку вони надають «Східному партнерству» як особливому виміру Європейської політики сусідства. Вони підтвердили свої спільні зобов'язання щодо цього «стратегічного та амбіційного партнерства, яке базується на спільних цінностях, взаємному інтересі, спільній відповідальності, диференціації, взаємній підзвітності, що наближає країни «Східного партнерства» до ЄС».

«Стабільний та ефективний прогрес реформ є ключем для продовження успіху «Східного партнернства», - наголосили вони.

Учасники саміту підтвердили свої зобовязання щодо зміцнення демократії, верховенства права, дотримання прав людини і фундаментальних свобод, як і принципів та норм міжнародного права, що «є в серці «Східного партнерства». Саміт також визнає необхідність виконання Паризьких домовленостей щодо зміни клімату.

Як повідомляє УНІАН, під час переговорів щодо підсумкового документу саміту виникли розбіжності, які могли бути вирішені тільки на найвищому рівні. Як і очікувалося, на полях саміту президент України Петро Порошено провів низку зустрічей, під час яких, у тому числі, обговорювалася підсумкова декларація.

Нагадаємо, що сьогодні в Брюсселі проходить п'ятий саміт «Східного партнерства». Свою участь у заході підтвердили більш як 20 керівників держав та урядів країн Євросоюзу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук