УГКЦ виступила проти пільгових цін на газ для релігійних організацій

СуспільствоОксана Руда, 30 квітня 201624261
Глава УГКЦ

Голова Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав заявив, що усі споживачі: чи то населення, чи комунальні підприємства, чи релігійні організації мають платити справедливу ціну за газ. Він наголосив, що ця ціна має бути об’єктивною, а її встановлення – прозорим і зрозумілим для усіх споживачів.

Так предстоятель УГКЦ відреагував на суспільну дискусію, що виникла внаслідок останніх рішень Кабінету міністрів України про зміни тарифів за спожитий газ (Постанова № 315 від 27 квітня 2016 року).

Згідно з цією постановою, з 1 травня 2016 року по 31 березня 2017 року (включно) діє гранична роздрібна ціна на природний газ для населення у розмірі 6,879гривні за 1 куб. метр, а для релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження виробничо-комерційної діяльності) – у розмірі 3,913 гривні за 1 куб. метр.

«Коли Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій, зокрема і наша Церква, впродовж останніх років офіційно зверталася до урядових структур щодо тарифів за спожитий газ для релігійних організацій, то просила про встановлення ціни не як для комерційних структур, чи підприємств (як зазвичай було), а як для населення. Адже релігійні організації не отримують прибутку, а здійснюють своє служіння за пожертви вірних, а також не мають, що є природним, жодних субсидій чи субвенцій від держави.

І якщо сьогоднішня ціна для населення є справедливою і обґрунтованою, то ми перші будемо звертатися до уряду з проханням таку ж ціну встановити і для релігійних організацій. Церква має нести тягарі, які несе її народ», – сказав Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, 27 квітня уряд ухвалив рішення щодо єдиної ціни на газ для населення і промисловості на рівні 6 тис. 879 грн за тис. кубометрів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук