УГКЦ загрожує розкол, - ГО "Християнська Україна"

7 травня 200811931

Громадська організація "Християнська Україна" оприлюднила відкритого листа-звернення до синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, священства та мирян у зв’язку з підпільним висвяченням на єпископів чотирьох ієромонахів з Підгорецького монастиря. У листі акцентується, що існує реальна загроза їхньої великої екскомуніки (повного відлучення від Церкви), яка може призвести до серйозного розколу УГКЦ. Ці ієромонахи користуються великим авторитетом серед вірних УГКЦ, тому представники християнських організацій закликають сторони конфлікту до круглого столу та порозуміння. Про це ZAXID.NET повідомив голова ГО "Християнська Україна" Мирослав Данилків.

Зокрема, у зверненні йдеться:

"Христос Воскрес!

Глибокий душевний біль за долю Церкви пригнічує пасхальну радість Христового Воскресіння, та викликає серйозне занепокоєння широкого кола християнських громадських організацій, духовенства, мирян та всіх людей, кому не байдужа доля Церкви і Держави, через напружену ситуацію в середині УГКЦ у зв’язку з підпільним висвяченням на єпископів чотирьох ієромонахів з Підгірців Бродівського району Львівської області.

На наше глибоке переконання, що Господь допустив цю ситуацію не для розколу, а для увиразнення внутрішніх протиріч і проблем Церкви та суспільства, які вимагають глибокого переосмислення і якнайшвидшого компетентного вирішення. Ми, як діти церкви, не можемо осуджувати своїх духовних провідників, але однак просимо обидві сторони конфлікту виважено підійти до розв’язання цієї проблеми, оскільки вона стосується як всієї Церкви, так і кожного християнина зокрема.

Закликаємо Преосвященних Владик не приймати поспішних рішень, які можуть принести Церкві непоправну шкоду, а сісти за "круглий стіл" і вирішити це питання на славу Божу, щоб не залишити майбутнім поколінням розділену Церкву!

В цей час, коли йде протистояння в середині церкви - масово шириться сектантство, гинуть людські душі від пиятики, куріння, наркотиків, розпусти та інших гріхів. Тому необхідно поставити на перше місце загальне добро Церкви і всі зусилля направити на боротьбу з гріхом та зробити все, щоб наша Церква - містичне тіло Христа, була в єдності. А всіх вірних УГКЦ закликаємо до ревної спільної молитви за мудре успішне вирішення цієї проблеми на славу Всемогучого Бога.

За дорученням християнських спільнот голова ГО "Християнська Україна" М.Данилків".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • НІК 13 серпня 2009, 21:14

  Дуже шкода, що в УГКЦ має місце розкол, подібний до православного! Ще цього нам не вистачало! Мало того, що маємо в Україні аж три православні церкви, ще й греко-католики клопоту додають! Як християнин вважаю, що церковний розкол це--великий злочин ,і за його скоєння мало одного каяття!Його винуватці повинні вчинити багато добрих справ в ім"я Нашого Спасителя, аби їх простили. Кайтеся лже-єпископи поки не пізно! Ви ж авторитетні служителі Церкви, а не прості смертні! Як православний, зичу УГКЦ скорого вилікування розколу, щоб не допустити ще більшої смути в Церкві й незалежній Українській державі!Й не ганьбіть її перед світом і Вашим Святим Отцем Папою Римським!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук