Угода про ЗВТ в межах СНД набула чинності

СвітНаталія Зубрицька, 20 вересня 20124640
Угода про ЗВТ в межах СНД набула чинності

Угода про зону вільної торгівлі в рамках Співдружності Незалежних Держав для України, Росії та Білорусі набула чинності. Угодою визначається, що сторони не застосовують щодо один одного митні збори та інші еквівалентні платежі за винятком перелічених у додатках до угоди вилучень.

До складу вилучень включені мита на постачання цукру в Росію, Білорусь, Казахстан і Молдову: для країн Митного союзу вони становитимуть 340 доларів/тонна (без терміну обмеження), для Молдови — 75% від митної вартості до 2015 року.

Також у список вилучень включено мито в розмірі 50% від митної вартості на постачання в Україну цукру з Митного союзу і Молдови.

Росія зберегла експортне мито на природний газ у 30%, але із застереженням, що для України діятиме спеціальна формула.

Україна зберігає для себе експортні мита на феросплави, металобрухт і насіння соняшника в розмірі, закріпленому в домовленостях із Всесвітньою торговою організацією.

Крім того, угода передбачає свободу транзиту, але із застереженням, що під дію регулюючих транзит положень не підпадає транзит трубопровідним транспортом.

Сторони зобов'язалися протягом 6 місяців після набуття чинності даної угоди почати переговори з підготовки окремої угоди про транзит трубопровідним транспортом.

Угода надає сторонам можливість вводити антидемпінгові та захисні мита, але регулює процедуру консультацій, необхідних для цього.

Суперечні питання між сторонами виносяться на розгляд або Економічного суду СНД (знаходиться у Мінську, Білорусь), або спеціально створеної комісії експертів.

Нагадаємо, у серпні президент Віктор Янукович підписав закон про ратифікацію даної угоди.

За даними постійного представництва України при координаційних інститутах СНД, повідомлення про проходження необхідних внутрішньодержавних процедур від України, останньою з цих трьох держав, надійшло 21 серпня, і через 30 днів після цього угода починає діяти.

18 жовтня 2011 року 8 країн СНД (Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Киргизстан, Молдова і Таджикистан) домовилися про створення зони вільної торгівлі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук