У МЗС Угорщини вважають, що мовна стаття освітнього закону України унеможливлює діяльність угорських шкіл. Саме тому угорські дипломати ініціюватимуть перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляє «Радіо Свобода».
Він зауважив, що новий український закон про освіту суттєво порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. З цієї причини, він має намір ініціювати перегляд цієї угоди з Україною під час наради очільників МЗС країн-членів Євросоюзу, яка відбудеться наступного понеділка.
За словами міністра, закон створює гіршу ситуацію на теренах освіти для угорців і представників інших нацменшин в Україні, ніж за часів колишнього СРСР.
Сійярто провів зустріч з керівниками організацій закарпатських угорців, під час чого сторони погодилися, що освітній закон унеможливлює діяльність угорських шкіл, чим українська влада порушує взяті на себе міжнародні зобов’язання.
«Такого ми не можемо дозволити. Уряд Угорщини найрішучішим способом протистоятиме таким крокам (України - ред.)», – наголосив Сійярто.
Як інформував ZAXID.NET, 25 вересня президент Петро Порошенко підписав закон «Про освіту», яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська.
У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.
26 вересня уряд Угорщини заявив, що буде блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон «Про освіту».
Детальніше про те, як новий закон «Про освіту» вплине на євроінтеграцію і майбутнє України читайте в інтерв'ю ZAXID.NET з народною депутаткою, співавторкою закону Іриною Подоляк.