Угорці матимуть на Закарпатті власний телеканал

Угорська община викупила 50% місцевого телеканалу

СуспільствоЮлія Лавришин, 19 вересня 20186640
12 годин на добу на логотипі телеканалу буде угорська назва Ужгорода, а 6 годин ефіру звучатиме угорська мова

Товариство угорської культури на Закарпатті КМКС придбало 50% акцій телерадіокомпанії «Даніо» (21-й канал) в екс-голови Закарпатської обласної адміністрації, депутата обласної ради від «Опоблоку» Олександра Ледиди. Туди перейдуть працювати угорськомовна редакція Закарпатської філії НСТУ.

Про купівлю угорцями частки телеканалу 19 вересня повідомило видання «Детектор медіа». Видання поспілкувалось із першим заступником директора філії Золтаном Куліним, який після 32 років роботи на державному телебаченні перейде на новий угорський телеканал. В інтерв’ю «Дитектору медіа» він розповів про те, як відбулась процедура купівлі телеканалу, навіщо він угорцям і що тепер зміниться у політиці каналу.

За словами Золтана Куліна, угорські організації давно шукали спосіб створити власний телеканал у регіоні і їм запропонували придбати саме акції компанії «Даніо». Вартість проданої угорцям частки він не назвав, однак повідомив, що перед угорськомовними програмами назва телеканалу «21 Ужгород» писатиметься 21 Ungvár (угорська назва міста).

«Я вже кажу «ми», бо Товариство угорської культури Закарпаття попросило мене взятися за організацію роботи телеканалу. Згідно з постановою Нацради, 21-й канал є регіональним, а це означає, що встановлена мовна квота: як мінімум 75% контенту державною мовою, а 25% може бути недержавною мовою. Із 12 годин ми мовимо шість українською і шість угорською», – сказав Золтан Кулін.

За його словами, відповідно до ліцензії на телеканалі переважатимуть науково-популярні фільми та інформаційні програми й лише 5 хв. на день – розважальні програми.

«Наш ефір виглядає так: щопівгодини новини, решта – тележурнали або закуплений матеріал (фільми та серіали). Згодом будуть і авторські програми. Але забезпечити шість годин власного матеріалу наразі нереально. Тому плануємо так: по півтори години на добу оригінального контенту українською й угорською, а решта – повтори й закуплений контент від різних провайдерів», – анонсував він.

Золтан Кулін також додав, що колектив угорської частини телеканалу складатиметься з 60 працівників, частина з яких – це працівники Закарпатської філії НСТУ, як ф він. За його словами, угорські медійники приїдуть в Ужгород, щоб провести для нового колективу телеканалу курси підвищення кваліфікації.

Додамо, що очільником КМКС є народний депутат від Блоку Петра Порошенка Василь (Ласло) Брензович.

Нагадаємо також, що 19 вересня з'явилось відео, як мешканцям Закарпаття роздають угорські паспорти у приміщенні консульства Угорщини. Під час цього громадяни України вголос присягають на вірність Угорщині, а потім їх пригощають келихом шампанського на честь отримання другого громадянства. Також українцям дають інструкції не повідомляти про отримання документів українській владі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук