«Украерорух» втратив у «Платинум Банку» понад ₴400 млн

ЕкономікаАндрій Стець, 10 лютого 20175230
Підприємства Мінінфраструктури втратили в «Платинум Банку» понад 400 млн грн

Держпідприємства, підконтрольні Міністерству інфраструктури, втратили в збанкрутілому «Платинум Банку» понад 400 млн грн. Такі дані містяться в службових записках Мінінфраструктури, пише «ЛігаБізнесІнформ».

Як повідомляється, в кінці 2016 року «Украерорух» перерахував на поточні рахунки «Платинум Банку» 160 млн грн двома траншами - 28 листопада і 29 грудня. Ще 46,3 млн грн в банк ввів державний Морський торговельний порт «Чорноморськ».

Як повідомили у Фонді гарантування вкладів, загалом фінустанові залишилися кошти більше 10 держпідприємств. Згідно з матеріалом, до початку 2017 року на рахунках в «Платинум Банку» один тільки «Украерорух» зберігав 405 млн грн.

Як повідомляється, в квітні 2016 Мінінфраструктури доручив главі «Украероруху» Дмитру Бабейчуку виводити кошти держкомпанії з недержавних банківських установ.

За словами голови «Украероруху», доручення про розміщення коштів наприкінці 2016 року надавав не він, а його заступники, які виконували обов'язки директора. З 10 січня в «Украерорусі» проводять внутрішнє службове розслідування. Рішення приймали заступник директора з розвитку Ігор Касьяненко і перший заступник Сергій Гомболевський на підставі записок заступника директора з економіки та фінансів Тетяни Блідченко. Гомболевський у 2012-2013 роках. працював виконавчим директором аеропорту Одеса, реконструкцією якого в той час займалися компанії, пов'язані з основним акціонером «Платинум Банку» Борисом Кауфманом.

У липні «Украерорух» звернувся до МІУ з проханням продовжити співпрацю з «Платинум Банком», але відповіді не отримав, стверджують в самій компанії.

Повернути гроші з «Платинум Банку» фактично неможливо. Фізособам гарантується повернення вкладів до 200 тисяч грн, але юридичні особи позбавлені такого захисту.

Держпідприємства повернуть свої гроші в «Платинум Банку», якщо його активів вистачить для погашення зобов'язань перед усіма кредиторами. Водночас, Фонд гарантування планує виплатити близько 5 млрд грн. Коштів для компенсацій юрособам не залишиться.

«Платинум Банк» створений в 2005 році. За даними НБУ, на 1 жовтня 2016 року банк займав 22 місце за розміром активів (7,277 млрд грн). У момент визнання банку неплатоспроможним, 10 січня 2017 року, власниками істотної участі в банку були одеський бізнесмен Борис Кауфман і громадянин Ізраїлю Григорій Гуртовий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук