Ukraina potępiła akt terrorystyczny w Moskwie
Ukraina potępia terrorystyczne akty, które odbyły się 29 marca w Moskwie. O tym czytamy w telegramie kondolencyjnym, wysłanym do przewodniczącego rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa przez ministra spraw zagranicznych Ukrainy Konstantego Hryszczenkę.
"Ukraina stanowczo potępia okrutne i cyniczne ataki terrorystyczne, wskutek których zginęły i ucierpiały dziesiątki ludzi. Proszę o przekazanie szczerych słów kondolencji rodzinom i bliskim zmarłych, a także życzenia szybkiego wyzdrowienia wszystkim, którzy ucierpieli wskutek ataków terrorystycznych" - czytamy w telegramie Ministra, opublikowanym n stronie internetowej MSZ Ukrainy.
Oprócz tego, Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz złożył kondolencje Prezydentowi Rosji Dmitrijowi Miedwiediewowi w związku z wybuchami w moskiewskim metrze.
Przypomnimy, 29 marca o godz. 7:50 według czasu moskiewskiego w drugim wagonie metra na stacji "Łubjanka" w Moskwie doszło do wybuchu. Za pół godziny wybuch zabrzmiał na stacji metro "Park kultury".
Wskutek dwóch wybuchów zginęło według różnych danych od 35 do 37 osób i jeszcze 73 osoby odniosły obrażenia.
Wszczęto postępowanie karne na podstawie artykułu 205 Kodeksu Karnego FR (terroryzm).
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy nie otrzymywało informacji o poszkodowanych obywatelach Ukrainy w moskiewskim metrze.