Україна досі розраховує на запровадження безвізового режиму з ЄС у 2016 році, – МЗС

Україна досі розраховує на запровадження безвізового режиму з ЄС у 2016 році, – МЗС

У Міністерстві закордонних справ підтвердилм, що українська сторона, як і раніше, розраховує на рішення Європейського Союзу про введення безвізового режиму з Україною в 2016 році.

«З нашого боку немає жодних коригувань з приводу можливих термінів запровадження безвізового режиму. У нас є часова прив'язка за звітом Єврокомісії – це до кінця нинішнього року. Тут ніяких змін немає. Відповідно, ми розраховуємо на 2016 рік. І ми будемо робити все можливе, щоб цей період прийняття рішення Європейською Радою та Європарламентом був максимально коротким для того, щоб громадяни України могли подорожувати без віз вже на початку 2016 року, і для цього все робиться», – сказав директор департаменту ЄС МЗС України Всеволод Ченцов, повідомляє Інтерфакс-Україна

Він нагадав, що ухвалення рішення про запровадження безвізового режиму для України – це комплексний процес, який включає відповідну рекомендацію Єврокомісії, після чого – рішення Ради ЄС та Європарламенту. «Ми не хотіли б тут спекулювати, як швидко цей процес буде розвиватися в часі, ми сподіваємося, що затримок не буде», – сказав Ченцов.

За його словами, Україна ще має схвалити низку законопроектів у рамках виконання Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС, зокрема тих, які стосуються міграційної політики та надання притулку, а також Кодекс законів про працю. 

Ченцов додав, що в рамках виконання завдань на шляху до безвізового режиму найближчим часом буде підписано угоду з Євроюстом та угоду про операційну співпрацю з Європолом.

«Таким чином, у нас є зараз можливість у процесі підготовки звіту Єврокомісії надавати додаткову інформацію, і як тільки законопроекти будуть прийняті, ми цю інформацію представимо, і вона буде врахована», – зазначив він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав народних депутатів України в четвер, 8 жовтня, ухвалити весь пакет законопроектів, необхідних для отримання безвізового режиму з Європейським Союзом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук