<

Україна має бути «мостом між ЄС та Росією», - МЗС Франції

СвітРоман Ганкевич, 15 лютого 201512046
Україна має бути «мостом між ЄС та Росією», - МЗС Франції
фото Reuters
Міністр закордонних справ Франції Лоран Фаб’юс

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фаб’юс, який брав участь у мінських переговорах, заявив, що вони були «дуже складні й делікатні». Про це він повідомив у неділю, 15 лютого, в інтерв’ю французьким журналістам на телеканалі iTele, розповідаючи про той момент, коли сепаратисти відмовились спочатку підписати підсумковий документ.

«Ми підписали угоду, і сепаратисти в зоні конфлікту мають виконувати її. Після узгодження угоди настав такий дещо складний момент. Ми сказали Путіну: ми добре розуміємо, що це не Ви керуєте сепаратистами, але ви могли б певним чином на них вплинути. І він вплинув», – зазначив Фаб'юс.

Він наголосив, що якщо мінські домовленості не виконуватимуться, то санкції проти Росії можуть бути посилені.

Фаб’юс розповів, що українська сторона на переговорах наполягала на тому, щоб в угодах була закріплена децентралізація України. Російська сторона вимагала, щоб була закріплена обіцянка автономії.

За словами Лорана Фаб’юса, для німецької та французької сторони було важливо, щоб були закріплені передумови для того, щоб Україна була «мостом між Росією та ЄС і незалежною державою». Суттєва децентралізація та загальний прогрес у розвитку, на його думку, могли б це гарантувати. 

Нагадаємо, від 00 годин 15 лютого має діяти положення про припинення вогню на Донбасі, передбачене мінськими домовленостями.

На зустрічі в Мінську 12 лютого лідери України, Росії, Німеччини і Франції домовилися про припинення вогню на Донбасі з 15 лютого. Крім того, від лінії зіткнення має бути відведене важке озброєння.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук