Україна має ресурси для погашення боргів до весни 2020 року, – Мінекономіки

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Сергій Ніколайчук стверджує, що Україна зможе пройти піковий період виплат за боргами в 2020 році. Про це він сказав в інтерв'ю «РБК-Україна».

«Виплати були високими у цьому році. Такими ж вони залишаться у 2020 та 2021 роках. Ці періоди є піковими у питанні виплат за зовнішніми боргами. Але, як бачимо, цей рік Україна пройшла без проблем і зараз є ресурси для погашення зобов'язань до весни», – повідомив Ніколайчук.

Він додав, що в уряді очікують, що сприятлива ситуація на ринках капіталу збережеться й надалі, що дозволить уряду залучити більше ресурсів для погашення боргів за нижчими відсотковими ставками.

Також необхідно зберігати довіру інвесторів, додав заступник міністра.

«І якщо при цьому наша країна буде успішна в реалізації озвучених реформ, то ставки за зовнішніми та внутрішніми боргами будуть знижуватися. Це дозволить контролювати питання погашення позик і їх рефінансування», - сказав він.

Зазначимо, що раніше у Мінфіні підрахували, що до кінця 2019 року Україна має виплатити 50 млрд грн боргів. У вересні 2019 року Україна погасила майже 561 млн доларів боргу за кредитами МВФ.

У серпні 2019 року державний борг України зменшився на 0,5 млрд доларів – до 81,92 млрд доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук