Україна може не отримати нову Конституцію у 2014 році

Венеціанська комісія очікує на проект змін до Конституції України не пізніше кінця червня. Якщо документ не подадуть на розгляд вчасно, до кінця 2014 року Україна не зможе отримати новий основний державний закон.

Про це ZAXID.NET повідомив член тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України, член Венеціанської комісії, народний депутат України Володимир Пилипенко.

Він розповів, що сьогодні, 13 червня, до представників Венеціанської комісії в Україні звернулись європейські колеги і повідомили, що проект змін до Конституції необхідно подавати якнайшвидше, бо інакше комісія не встигне розглянути та дати свої рекомендації щодо документу вчасно.

«У комісії переконані, що питання змін до Конституції є найпріоритетнішими на сьогодні для України, особливо в частині реформування судової системи та прокуратури», – розповів депутат. 

Він також повідомив, що 15 травня Венеціанська комісія вже отримала схвалений тимчасовою комісією ВРУ проект змін до Конституції, однак 27 травня його було відкликано головою Верховної Ради України. 

Понад те, з часу відкликання документу депутатська комісія з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України ще не приступала до роботи, повідомив Володимир Пилипенко.

Венеціанська комісія — дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права, котрий надає висновки про відповідність проектів законодавчих актів європейським стандартам та цінностям. Офіційна назва — Європейська комісія за демократію через право.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук