Україна може розташувати компоненти системи ПРО, – Турчинов

Мета - посилення оборони від агресії Росії

Україна може розташувати компоненти системи ПРО, – Турчинов
фото DT.ua

Україна робить кроки, спрямовані на захист своєї територіальної цілісності і незалежності. Перше і найголовніше - це відновлення і зміцнення Збройних Сил, побудова дієвої системи національної безпеки та оборони і відродження потужного військово-промислового комплексу (ВПК), заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Турчинов.

«Ми посилюємо оборону кордону від агресора. Крім того, не порушуючи міжнародних угод, відновлюємо наш ракетний щит, головне завдання якого – оборона від агресії РФ», – сказав він в інтерв’ю Укрінформу.

«Але для того, щоб реально протистояти безумцю, який погрожує світу потужним ядерним потенціалом, одних зусиль нашої країни недостатньо», - зазначив Турчинов. За його словами, потрібна взаємодія та системна координація зусиль усіх провідних країн світу.

«Це повинен бути комплекс економічних, політичних і військових заходів. У тому числі, і значне посилення спільної системи захисту від ядерної загрози та розгортання додаткових позицій системи протиракетної оборони (ПРО)», – заявив секретар РНБО.

Він не відкидає, що з метою захисту від ядерної загрози з боку Росії Україна розгорне системи ПРО на своїй території.

«Не відкидаю, що для захисту від ядерної небезпеки, ми змушені будемо проводити консультації щодо розміщення компонентів системи ПРО на території України. Не допустити війни з використанням ядерної зброї – це спільна відповідальність усіх людей доброї волі перед планетою», – наголосив Турчинов.

Він зауважив, що зупинити агресора можна лише скоординувавши зусилля, реалізуючи комплекс асиметричних заходів, зокрема, як в реалізації потужних міждержавних програм військово-технічного співробітництва, так і посилюючи санкції, в тому числі, і за порушення міжнародних договорів про нерозповсюдження ядерної зброї. «А дії РФ, коли вони захопили українську власність: літаки, кораблі, майно – це не тільки військова агресія, це банальне піратство та мародерство», - констатував Турчинов.

«Загроза світу, яка сьогодні походить від Росії потребує адекватної реакції та активних дій. Вважаю, що варто б було замислитись над тим, щоб додати до санкцій також і блокування проходження їх військових кораблів через Босфор, відключення від системи SWIFT російської фінансової системи, що підтримує та фінансує як наступальні ядерні програми, так і терористів, а також зробити інші дієві кроки», – додав секретар РНБО.

Як повідомляв ZAXID.NET, за словами Турчинова, Росія перетворює окупований в березні минулого року Крим на ядерний флот.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук