Україна може запровадити біометричні візи для росіян, – Клімкін

Голова МЗС нагадав про історію зі Скрипалями і допустив запровадження для росіян біометричних віз

Клімкін заявив, що також виступає за введення попереднього інформування росіянами про приїзд в Україну

Міністр закордонних справ Павло Клімкін допускає можливість введення для росіян біометричних віз. Про це голова українського зовнішньополітичного відомства сказав в ефірі телеканалу «UA Харків», передає УНІАН.

Він заявив, що система біометричного контролю на прикордонних пунктах пропуску з РФ є ефективною.

«Ми створюємо банк даних, ми прекрасно розуміємо, що можуть бути маніпуляції, як бачите, відома історія з отруєнням Скрипалів. Якщо є біометричні дані, ми прекрасно знаємо, про які людей йдеться, і просто зміна документів вже не допоможе», – заявив Клімкін.

«Цей банк буде напрацьовано. Ми далі будемо дивитися на його ефективність, але я вважаю, що цього мало. Нам потрібні подальші заходи, зокрема і попередній запит, а мінімум – попереднє інформування російськими громадянами, що вони їдуть в Україну», – наголосив Клімкін і додав, що з цього питання Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення.

«Не виключено, що нам потрібно дивитися на їхнє переміщення (росіян - ред.) на території України», – додав Клімкін.

Нині, як повідомив голова МЗС, контроль за переміщенням росіян на території України «здійснюється частково», а саме «для частини осіб, щодо яких є підозри».

«Але відслідковувати всіх, звичайно, досить складно. Але в перспективі, як це спрацює, потрібно аналізувати. Звичайні візи з Росією нам не допоможуть», – сказав Клімкін.

«Тоді, якщо це недостатньо ефективно, потрібно буде думати над впровадженням біометричних віз», – заявив Клімкін.

Клімкін також заявив, що виключає можливість легалізації подвійного громадянства з Росією. Разом з тим, він припустив, що у випадку з іншими країнами питання легалізації подвійного громадянства може обговорюватися. «Українці переїхали в Канаду або в Сполучені Штати, вони зберегли свою українську ментальність, вони готові нам допомагати. Можливо, ми можемо подивитися на умови, яким чином вони можуть, зберігаючи своє громадянство, отримати або тимчасово, або повністю і українське громадянство», – сказав Клімкін.

Він також висловив думку, що Україні потрібен новий закон «Про громадянство».

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року Державна прикордонна служба запровадила фіксацію біометричних даних іноземців та осіб без громадянства з 71 держави, зокрема Російської Федерації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук