Україна накопичила у сховищах найбільші за останні 10 років запаси газу

Таких об'ємів газу достатньо для забезпечення сталого проходження осінньо-зимового сезону

Україна збільшила запаси газу в ПСГ до 21 млрд м3, такі запаси є рекордними за останні 10 років. Про це повідомили у прес-службі НАК «Нафтогаз України».

«Україна збільшила обсяги газу в підземних сховищах газу (ПСГ) до 21 млрд куб. м, що на 4,4 млрд м3 перевищує минулорічний показник на ту ж дату. Такі запаси газу в сховищах є рекордними за останні 10 років та гарантують стабільне проходження опалювального сезону. Закачування газу до ПСГ продовжується», – повідомили у компанії.

Для прикладу, у 2018 році в українських газосховищах було близько 12 млрд м3.

У НАК нагадали, що для забезпечення сталого проходження осінньо-зимового сезону 2019/2020 рр. Україні необхідно було накопичити в ПСГ не менше 20 млрд м3 газу.

Варто уточнити, що ризиком для України перед початком нового опалювального сезону є ймовірне припинення або суттєве скорочення російського транзиту газу через українську газотранспортну систему (ГТС) з січня 2020 року, коли завершується дія довгострокової угоди на транзит.

Росія зможе вдатися до такого кроку, якщо запустить до кінця 2019 року газопровід «Північний потік-2». Переговори щодо нової угоди про транзит газу з використанням української ГТС нині тривають.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук