Україна отримала 500 млн євро від Єврокомісії

Отримані кошти спрямовуватимуться на фінансування видатків держбюджету

Україна отримала від Європейської комісії 500 млн євро. Це другий транш четвертої програми макрофінансової допомоги, яку розпочали ще наприкінці 2018 року, йдеться на сайті Мінфіну України.

Гроші виділені у вигляді позики під 0,125% річних з терміном погашення до 10 червня 2035 року.

Вони підуть на фінансування витрат державного бюджету, допоможуть знизити зовнішній фінансовий тиск на Україну і поліпшать платіжний баланс держави

Україна не допустила повторення ситуації 2017 року, коли через зволікання з реформами було втрачено третій транш третьої програми макрофінансової допомоги ЄС.

Євросоюз також готовий почати п'яту програму макрофінансової допомоги на 1,2 млрд євро. В рамках першого траншу Україна отримає 600 млн євро.

У рамках співпраці між Україною і ЄС у 2014 – 2019 роках уже було реалізовано чотири програми макрофінансової допомоги ЄС, а Україна отримала пільгове кредитне фінансування на загальну суму 3,81 млрд євро.

Усі отримані в попередні періоди Україною кошти макрофінансової допомоги ЄС пішли на зменшення зовнішнього фінансового тиску, поліпшення платіжного балансу держави, забезпечення бюджетних потреб.

Як інформував ZAXID.NET, Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) в ніч на середу, 10 червня затвердила нову 18-місячну програму stand by для України на понад 5 млрд доларів з негайним виділенням 2,1 млрд доларів першого траншу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук