Світовий банк погодив 135 мільйонів доларів позики Україні на охорону здоров'я
35 мільйонів доларів з цієї суми спрямують на посилення захисту населення та протидію поширенню епідемії коронавірусу
Україна отримає від Світового Банку 135 мільйонів доларів додаткового фінансування у межах проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», який реалізовується в Україні за підтримки Світового банку з 2015 року.
Як повідомила прес-служба Міністерства фінансів, відповідне рішення 28 квітня ухвалила Рада директорів банку.
35 мільйонів доларів з цієї суми спрямують на посилення захисту населення та протидію поширенню епідемії COVID-19. Решту грошей витратять на закупівлю сучасного обладнання для відділень екстреної медичної допомоги, посилення спроможності лікарень надавати якісну допомогу при інсультах в регіонах та на інші заходи в межах медреформи.
«Це додаткове фінансування допоможе Україні в оновленні приблизно 40 відділень екстреної медичної допомоги та інсультних відділень, забезпечуючи можливість лікарням проводити складні медичні процедури із використанням високотехнологічного обладнання та відповідних протоколів лікування», – зазначив в. о. директора Світового банку в справах Білорусі, Молдови та України Алекс Кремер.
Зазначимо, що проект «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей» реалізується за позику 214,73 млн доларів з середини 2015 року та передбачає модернізацію системи охорони здоров’я у восьми областях України, підтримку медреформи, покращення надання медичних послуг та підвищення ефективності системи охорони здоров’я загалом. Станом на зараз використані вже понад 130 млн доларів позики. Проект триватиме до кінця березня 2022 року.
Як інформував ZAXID.NET, раніше Євросоюз виділив Україні 80 млн євро на боротьбу з коронавірусом. Також раніше США заявили про виділення Україні медичної та гуманітарної допомоги у розмірі понад 1,2 млн доларів для протидії коронавірусу. Надана допомога спрямовуватиметься на підготовку лабораторних систем, виявлення захворювання, надання технічної підтримки в питаннях реагування та інформування щодо ризиків поширення Covid-19, тощо.