Україна представить на Берлінале шість фільмів
До теми
На міжнародному кінофестивалі у Берліні, який відкриється 11 лютого, традиційно працюватиме український національний стенд. Ukrainian Film Corner діятиме на Європейському кіноринку (European Film Market) в рамках 66-го Берлінале. Організаторами стенду є київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» та Державне агентство України з питань кіно.
На Берлінале-2016 у різних секціях будуть представлені українські фільми.
Цього року до офіційної конкурсної програми Generation 14 plus (секція фільмів присвячена дітям та молоді) відібраний український короткометражний ігровий фільм «Без тебе» (Sensiz) Нарімана Алієва. Sensiz - це історія кримськотатарської сім’ї. Головні ролі у стрічці зіграли непрофесійні актори - двоюрідні брати режисера Февзі та Ремзі Білялови. Стрічка відзнята 2015 року у Криму.
На кіноринку відбудеться показ української історичної драми «Гетьман» Валерія Ямбурського.
Ця історична стрічка, присвячена Богданові Хмельницькому, уже встигла побувати в українському прокаті.
У паралельній програмі фестивалю Panorama Dokumente відбудеться світова прем’єра документальної стрічки «Маріуполіс» («Mariupolis») литовського режисера Мантаса Кведаравічюса. Фільм відзнятий у місті Маріуполь протягом весни-осені 2015 року. Це стрічка не про війну, а скоріше про мир під час війни і про людей, які незважаючи на події, що розвиваються довкола них, живуть надією на зміни.
На ринку ко-продукції талантів буде презентований незавершений проект «Танк», режисера Максима Ксьонди. Картина розповість про підлітка із неблагополучної сім’ї на прізвисько Малий, який знаходить німецький танк часів Другої світової війни.
У кінотеатрі Babylon відбудеться показ документальної німої стрічки «Одинадцятий» Дзиґи Вертова (1928 рік). «Одинадцятий» – перший фільм, знятий Вертовим в Україні.
Показ відбудеться із живим музичним супроводом українського композитора та виконавця Антона Байбакова.
У рамках Берлінського тижня критики відбудеться світова прем’єра драми українського режисера Ігоря Мінаєва «Голубе плаття».
Це стрічка, яка зроблена спільно із Францією, є оглядом власної творчості Ігоря Мінаєва часів радянської цензури. У стрічку включено три короткометражні роботи режисера 1970-х і 1980-х років.
Кінофестиваль у німецькій столиці триватиме з 11 по 21 лютого.