Україна прокладе кордон з Росією в Чорному і Азовському морях

Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо захисту інтересів України на південному сході, в Чорному та Азовському морях

СуспільствоАндрій Стець, 12 жовтня 20185840
Україна продовжить розширювати військову присутність в Азовському та Чорному морях

Президент Петро Порошенко своїм указом ввів у дію частково таємне рішення Ради безпеки і оборони (РНБО) про захист інтересів України на півдні та сході, а також в Чорному і Азовському морях та в Керченській протоці. Його ухвалено через агресивні дії РФ в акваторії морів, розміщення російського наступального військового угруповання поблизу українських кордонів та діяльність спецслужб РФ проти України.

Текст указу №320/2018 у п’ятницю, 12 жовтня, опублікувала прес-служба голови держави.

Україна також має намір визначити координати серединної лінії в Азовському морі, Керченській протоці і Чорному морі, яка буде вважатися лінією розмежування, тобто лінією державного кордону між українськими та російськими внутрішніми водами.

Зазначимо, що велику кількість пунктів цього указу засекречено, а у відкритій частині йдеться, зокрема, про створення робочої ситуативної групи із захисту національних інтересів України в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці; затвердження стратегії інформаційної реінтеграції АР Крим; підготовку законопроектів про внутрішні води, територіальне море та прилеглу зону України; затвердження цільової програми зі створення інформаційної системи, яка висвітлювала би обстановку в акваторії морів і басейнах Дніпра і Дунаю.

Указ також передбачає розвиток можливостей морських портів України в Азовському морі, в тому числі роботи з днопоглиблення.

Документ вказує на факт зловживання з боку РФ положеннями міжнародних договорів про співпрацю в акваторії Азовського моря і Керченській протоці, факт створення Росією наступального військового угруповання поблизу кордонів України й активізацію діяльності російських спецслужб проти України.

Контролювати виконання указу буде секретар РНБО Олександр Турчинов, він набирає чинності з дня опублікування.

Зауважимо, що протягом останніх трьох місяців значно зросла активність Росії в Азовському морі. Російські військові не дозволяють торговим судам, які направляються в українські порти і які виходять з них, безперешкодно проходити через Керченську протоку. У зв'язку з цим президент Петро Порошенко раніше доручив міністру оборони, начальника Генерального штабу та командування ВМС України вжити заходів, щоб зупинити російські провокації щодо блокування входження суден в українські порти в Азовському морі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук