Україна протистоїть сусідові, що недавно ще переконував у своїх братніх почуттях, - МЗС Польщі

СвітРоман Ганкевич, 22 червня 20144861

Україна сьогодні змушена протидіяти країні, яка ще недавно переконувала всіх у своїх братніх почуттях. Про це міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив в інтерв'ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung, яке опубліковане на сайті зовнішньополітичного відомства Польщі.

«Україна протистоїть агресії. Агресії з боку країни, яка ще недавно переконувала у своїх братніх почуттях», - зазначив він і наголосив, що відсутність реакції з боку Євросоюзу призвела до того, що «одна з країн Європи, коли її справи пішли не за спланованим сценарієм, застосувала не лише економічний тиск, а й анексувала частину території іншої країни, гарантом безпеки якої була».

Маючи очевидно на увазі Росію, керівник МЗС Польщі зазначив, що «сьогодні вона підтримує збройне повстання на території сусіда із застосуванням важкої техніки та найманців».

За його словами, ситуація яка склалася сьогодні в Україні є викликом для сучасного міжнародного порядку і не можна ставитися до неї легковажно.

«Немає більшої помилки. З Варшави до Києва автомобілем їхати 700 км. Крім того, останнім часом ми всі побачили, що за межами ЄС живуть європейці, можливо навіть більш рішучі, щоб жити за європейськими принципами і нормами, ніж у деяких країнах Євросоюзу. Ми не маємо права їх розчарувати чи зрадити, бо в іншому випадку ми самі будемо суперечити власним цінностям, що ними так пишаємося», - констатував глава зовнішньополітичного відомства Польщі.

Радослав Сікорський також підкреслив необхідність продовження розвивати проект «Східного партнерства», який у червні досягне значного результату – підписання угод про асоціацію ЄС з Грузії та Молдовою і підписання економічної частини асоціації з Україною.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук