Україна стала членом Європейської організації ядерних досліджень (CERN)

Україна стала членом Європейської організації ядерних досліджень (CERN)
фото CERN
Великий адронний коллайдер у лабораторії CERN

Україна стала асоційованим членом Європейської організації ядерних досліджень (CERN). Про це у четвер, 6 жовтня, повідомляє Міністерство освіти України.

Як зазначається, напередодні у Женеві керівник постійного представництва України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві Юрій Клименко передав лист про нотифікацію угоди між Україною та Європейською організацією ядерних досліджень генеральному директору CERN Фабіолі Джанотті.

«Статус асоційованого члена CERN дає унікальну можливість для українських учених отримувати досвід участі у передових дослідженнях, працювати в CERN у якості співробітників та брати участь у програмах розвитку кар'єри. Також це розширить доступ до проектів та освітніх програмам CERN, сприятиме підвищенню ефективності наукових розробок і підготовки наукових працівників вищої кваліфікації», – йдеться у повідомленні міністерства.

Уже з 1 жовтня науково-дослідні установи та підприємства України можуть брати участь у тендерах CERN та отримувати замовлення на виготовлення високотехнологічного обладнання.

Це дасть змогу українським промисловцям конкурувати за контракти з CERN, відкриє можливості для промислового співробітництва у сферах сучасних технологій, зазначають у відомстві.

Раніше повідомлялося, що Україна стане асоційованим членом Європейської організації ядерних досліджень.

Слід зазначити, що CERN (від фр. Conseil Européenpourla Recherche Nucléaire, Європейська організація ядерних досліджень) - це провідна міжнародна наукова організація, найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій. Вона розташована на кордоні між Францією і Швейцарією. Угоду про створення CERN було підписано в Парижі 29 червня 1953 року. Нині в CERN працюють 103 українські вчені.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук