Україна стала повноправним членом Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед

ЕкономікаРоман Ганкевич, 1 лютого 20181980
Наталія Микольська: Участь у конвенції суттєво збільшить експорт України до ЄС

Україна з 1 лютого 2018 року стала повноправним учасником Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження. Про це йдеться у повідомленні на сторінці торгової представниці України в ЄС Наталії Микольської у Facebook.

Зазначається, що конвенція Пан-Євро-Мед розроблена ЄС для співробітництва зі своїми торговими партнерами. Участь України в конвенції сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі та збільшенню українського експорту. Це також дозволить розширити присутність українських товарів на ринках третіх країн, з якими укладено угоди про вільну торгівлю, а саме ЄС, учасників Європейської асоціації вільної торгівлі, Чорногорії, Молдови та Македонії.

За словами Микольської, частка українського експорту до країн учасників Пан-Євро-Мед вже зараз становить 58,9%, з них 40,3% - в країни ЕС. Учасники конвенції можуть використовувати матеріали і сировину один одного без втрати преференційного статусу походження (двостороння і діагональна кумуляція).

При виробництві товарів в Україні можна закуповувати сировину і комплектуючі в країнах конвенції, що з ними Україна уклала угоди про вільну торгівлю, а вже готову продукцію експортувати іншим членам конвенції, використовуючи ефект діагонального накопичення при встановленні преференційного статусу товару.

Українські матеріали і комплектуючі також можуть використовуватися на виробництві країн учасників Пан-Євро-Мед для подальшого експорту в вигляді складових готової продукції. «Це також нові можливості для участі українського бізнесу в регіональних ланцюжках доданої вартості. Наступний крок - імплементація Конвенції. Це диверсифікує наш експорт як з точки зору географії, так і з точки зору кошика товарів, - збільшиться обсяг поставок на ринок ЄС», - відзначила Микольська.

Раніше повідомлялося, що експорт української продукції в 2017 році виріс майже на 20%.

Нагадаємо, у вересні 2017 року уряд підтримав приєднання України до Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед, а наприкінці листопада Петро Порошенко підписав закон, який спрощує торгівлю з ЄС.

На сьогодні учасниками Конвенції є 24 Договірні сторони, 6 з яких вже мають угоди про вільну торгівлю з Україною (ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Македонія, Молдова, Грузія). Ще з двома державами - сторонами Конвенції тривають переговори про вільну торгівлю, а саме з Туреччиною та Ізраїлем.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук