Україна та МВФ домовилися про нову програму на 5,5 млрд доларів

Домовленість почне діяти лише після того, як її затвердить керівництво і виконавча рада МВФ

Україна та Міжнародний валютний фонд (МВФ) досягли домовленості щодо нової програми співпраці. Про це стало відомо за підсумками розмови президента України Володимира Зеленського з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою.

«За результатами розмови сторони зазначили, що Україна та Міжнародний валютний фонд досягли домовленості (Staff Level Agreement) щодо нової програми співпраці», – повідомила прес-служба президента в суботу, 7 грудня.

«Я високо оцінила надзвичайний прогрес, якого президент Зеленський і його уряд досягли за останні кілька місяців у просуванні реформ і продовженні обґрунтованої економічної політики. Я запевнила президента у готовності МВФ підтримати політичний план влади для макроекономічної стабільності та підняття економіки на рівень вищого, стійкого та всеосяжного зростання, серед іншого – з новою підтримкою МВФ. Співробітники МВФ досягли згоди з владою щодо політики підтримки нової трирічної домовленості в розмірі чотирьох мільярдів спеціальних прав запозичення (SDR) у рамках розширеного фонду МВФ», – наголосила Крісталіна Георгієва.

Разом з тим, згідно з розміщеною на сайті МВФ заявою директорки-розпорядниці за підсумками телефонної розмови з Зеленським, угода про нову програму співпраці ще підлягає затвердженню керівництвом Фонду та Виконавчою радою.

«…Я із задоволенням відзначила, що співробітники МВФ досягли угоди з владою щодо політики, яка лежить в основі нової трирічної угоди сумою 4 млрд SDR (близько 5,5 млрд доларів) у рамках механізму розширеного фінансування. Ця угода підлягає затвердженню керівництвом МВФ та утвердженню Виконавчою радою, і ефективність угоди буде залежати від виконання низки попередніх дій», – йдеться в заяві.

Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва також додала, що вони з президентом України погодилися з тим, що економічний успіх країни у вирішальній мірі залежить «від зміцнення правопорядку, підвищення цілісності судової системи і зменшення ролі корисливих інтересів в економіці, і що вкрай важливо гарантувати успіхи, досягнуті в справі очищення банківської системи і відшкодувати великі витрати для платників податків з банківських рішень».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук