Україна вдарить Путіна по гаманцю
Економіка

Україна вдарить Путіна по гаманцю

Уряд Яценюка схвалив запровадження санкцій проти 65 російських компаній та 172 росіян

Ірина Данилів, 8 серпня 2014 1243 0

Кабінет міністрів України на закритому засіданні схвалив законопроект, яким впроваджуються санкції щодо Російської Федерації. Про це оголосив прем'єр Арсеній Яценюк 8 серпня на брифінгу в будинку уряду,

Санкції будуть стосуватися 172 фізичних осіб та 65 юридичних осіб, переважно заснованих російськими громадянами та організаціями. Вже у вівторок 12 серпня має бути ухвалений відповідний закон, після чого конкретні санкції будуть введені в дію рішенням РНБО.

Також передбачається право РНБО ввести 26 видів санкцій, що включають конфіскацію майна та обмеження у двосторонній торгівлі.

Зокрема, як зазначив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, Україна може застосувати такі санкції, як заморожування активів, заборона діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, заборона участі в приватизації, користування ліцензіями, повна чи часткова заборона транзиту всіх видів ресурсів, а також спеціальні економічні заходи – процедури ліцензування і квотування, проведення спеціальних видів перевірки фінансових операцій, зупинка фінансових операцій, заборона на в'їзд і переміщення.

Окрім того, зазначає Українська правда, передбачається подання закону щодо запровадження кримінально-правових санкцій, який дасть можливість українським судам виносити рішення щодо осіб, які знаходяться в міжнародному розшуку та скоїли такі види злочинів: терористична діяльність, злочини проти основ національної безпеки і оборони, масові вбивства і військові злочини. Так, вводитимуться санкції щодо конфіскації їхнього майна. Організатори та замовники також підпадатимуть під конфіскацію.

Прем'єр повідомив, що серед осіб, які будуть переслідуватися за новою процедурою - екс-президент Віктор Янукович.

«Україна знаходитиме майно банків, фінансових компаній і особисте майно тих людей, що підтримували анексію Криму і сьогодні підтримують російських терористів, по всьому світу», - наголосив прем’єр.

Яценюк зазначив, що серед санкцій є як ті, що будуть болючими для росіян та російського бізнесу, так і ті, що не завдадуть особливої шкоди РФ. Яценюк також визнав, що санкції, введені Україною проти РФ, будуть болючі також для української економіки. «Ми готові на цей крок», - підкреслив він. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук