Україна відмовилась від участі у Євробаченні-2019

Мотивом для відмови стала «надмірна політизація» подій національного відбору

Україна відмовилась від участі у Євробаченні-2019
Цьогорічний пісенний конкурс відбудеться в Ізраїлі

Національна суспільна телерадіокомпанія України відмовилася від участі в міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019. Про це 27 лютого повідомила прес-служба НСТУ.

Зазначається, що переможцем національного відбору на цьогорічне Євробачення стала співачка MARUV, якій суспільний мовник, як і робить це щороку, запропонував укласти договір для представлення України на пісенному конкурсі. Однак після проведених перемовин MARUV відмовилася підписувати договір.

«Альтернативним способом визначення представника від України на Євробачення-2019 правила визнають його безпосереднє призначення мовником. Тобто суспільний мовник міг би обрати будь-якого виконавця не з числа учасників Національного відбору. Проте від такої альтернативи Суспільний мовник відмовляється, адже з повагою ставиться до вибору глядачів у Національному відборі. Тому в ситуації непідписання договору про участь у Євробаченні з переможцем телерадіокомпанія почергово звернулася до фіналістів, що посіли друге та третє місце за результатами Національного відбору. Гурти Freedom Jazz та Kazka також відмовилися від участі в Євробаченні-2019», – йдеться в заяві.

Як стверджує прес-служба НСТУ, національний відбір-2019 виявив та привернув увагу «нашого суспільства до системної проблеми музичної індустрії в Україні» – зв’язків артистів із шоу-бізнесом на території держави-агресора, які «й на п’ятому році військового конфлікту все ще залишаються дуже тісними».

«Для частини суспільства цей факт прийнятний, в іншої частини викликає обурення й несприйняття. У ситуації, що склалася, дотримуючись закону про Суспільне мовлення, а також в умовах надмірної політизації перебігу національного відбору Суспільний мовник вирішив відмовитися від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019», – наголосила прес-служба НСТУ.

У заяві також йдеться про те, що суспільний мовник вважає за потрібне започаткувати суспільний діалог у форматі ток-шоу, форумів та обговорень за участі провідних експертів сфери для формулювання позиції українського суспільства щодо цієї проблеми, а також напрацювання пропозицій до проекту закону України, що міг би врегулювати ситуацію зі співпрацею українських артистів із державою-агресором на майбутнє.

Чому такі обговорення та форуми не провели до відбору-2019, під час якого стався конфлікт, прес-служба суспільного мовника не повідомила.

Нагадаємо, у національному відборі на «Євробачення-2019», який відбувся 23 лютого, перемогу здобула співачка Maruv. Вона набрала найбільше балів за підсумками глядацького та суддівського голосування. Вже після тріумфу виконавиця мала підписати договір зі НСТУ.

При цьому у Maruv заплановані сольні концерти в Москві та Санкт-Петербурзі. 25 лютого Maruv заявила, що готова відмовитися від виступів в Росії, але, за її словами, Національна телекомпанія в договорі висуває «абсурдні» вимоги, деякі його пункти артистка назвала «кабальними». Відтак Maruv відмовилася від участі в «Євробаченні».

Після цього НСТУ запропонувала поїхати на «Євробачення» гурту Freedom Jazz, який за підсумками глядачів і суддів посів друге місце, але цей гурт також відмовився представляти Україну на «Євробаченні». Також від участі відмовився і гурт Kazka, який посів третє місце.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук