Україна ввела антидемпінгові мита на цемент з Росії, Білорусі й Молдови

Мита введені на п’ять років

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) у вівторок, 21 травня, ухвалила рішення ввести антидемпінгові мита щодо імпорту в Україну цементних клінкерів і портландцементу в розмірі 114,95% на ці товари походженням із РФ, зі ставкою 57,03% – з Білорусі та 94,46% – з Молдови. За повідомленням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, мито стягуватиметься протягом п’яти років.

Як зазначається у повідомленні, комісія встановила наявність демпінгового імпорту з цих країн протягом 2015-2018 рр. У ньому наголошується, що частки імпорту цементних клінкерів та портландцементу з Росії, Білорусі й Молдови у загальному обсязі імпорту цих товарів в Україну протягом усього періоду дослідження постійно зростали, що, на думку комісії, свідчить про намір подальшого збільшення обсягів демпінгового імпорту з цих країн.

Як нагадали в Мінекономрозвитку, раніше уряд ввів ембарго на імпорт російського портландцементу, глиноземного, шлакового, сульфатостійкого цементу та схожих гідравлічних цементів, зокрема у вигляді клінкерів. Остаточне антидемпінгове мито стягуватиметься у відсотках від митної вартості та нараховуватиметься додатково до ввізного мита через 30 днів після публікації повідомлення МКМТ в «Урядовому кур’єрі».

Ініціаторами антидемпінгового розслідування виступили українські виробники цементу «Дікергофф Цемент Україна», «Хайдельбергцемент Україна», «Подільський цемент» та «Івано-Франківськцемент».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук