Україна запалює свічки в пам’ять про жертв Голодомору

СуспільствоЮлія Поліковська, 28 листопада 20152510
Виступ президента Петра Порошенка у Національному меморіалі жертв Голодомору в Києві

Сьогодні, 28 листопада, о 16:00 по всій Україні розпочалася акція запалення свічок для вшановує пам’яті жертв Голодомору. Цього року Україна і світ вшановують 82-і роковини Голодомору.

Під час жалобних заходів у Національному меморіалі жертв Голодомору в Києві президент Петро Порошенко акцентував на тому, що 81% українців вважають Голодомор геноцидом, і така оцінка переважає по всій Україні без винятку.

Тим часом, за його словами, Росія ж не лише не визнала Голодомор геноцидом, а чинила й досі чинить відповідний тиск на іноземні держави.

«Голодомору не сталося би, якби ми не втратили державності на початку 20-х років минулого століття. Московські більшовики не перемогли би в Україні, якби прибічники незалежності били б гуртом ворога, а не різали й відстрілювали один одного. Ми повинні пам’ятати наше минуле і робити з нього висновки», – зазначив президент.

За даними МЗС, національні заходи пам’яті жертв Голодомору пройдуть по всій Україні та у 36 країнах світу.

Нагадаємо, за даними дослідників, у пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини, щогодини – 1440, щодоби – 34 560. Упродовж десятиліть голодомор в Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років XX століття.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук