Україна затягує з ратифікацією УА з ЄС через Росію, - джерела

Ратифікаційний пакет Угоди про асоціацію з ЄС вже практично підготовлений. За відмашкою з Банкової МЗС зможе передати документи президентові вже наступного тижня.

Про це повідомляє DT.UA з посиланням на джерело в Кабінеті Міністрів.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко 2 липня доручив Міністерству закордонних справ у найкоротші терміни підготувати і погодити з Євросоюзом план ратифікації Угоди про асоціацію. Однак, насправді,  ніякого спеціального «плану» для ратифікації Угоди про асоціацію не потрібно — зокрема, Молдова ратифікувала свою угоду з ЄС на третій робочий день після підписання.

Як відомо, відповідно до закону про міжнародні договори, має бути підготовлений певний стандартний «ратифікаційний» пакет документів. Цим займається МЗС. Це міністерство також погоджує цей пакет з іншими міністерствами і відомствами, а потім вносить відповідне подання президентові. Він, у свою чергу, робить подання до парламенту, після чого Верховна Рада приймає закон про ратифікацію міжнародного договору.

Процедура звичайна, багаторазово обкатана і, як правило, не вимагає тривалого часу, зазначає видання.

Однією з основних причин затягування ратифікації може бути позиція РФ: навіть після підписання Україною та ЄС Угоди про асоціацію воно як і раніше залишається серйозним подразником для Росії, приводом для погроз і шантажу, що дуже напружує деякі європейські столиці. До недавнього часу вони намагалися умовити Київ відтермінувати підписання УА.

Як стверджують дипломатичні джерела видання, якби українська сторона не погодилася на тристоронні консультації Україна-ЄС-Росія з приводу реалізації Угоди про асоціацію, то угоду 27 червня так би й досі не підписали.
Але тепер європейці переконують Київ відтермінувати ратифікацію.

Водночас, за наявною у видання інформацією, «у випадку різкого погіршення ситуації» Київ має намір ратифікувати Угоду про асоціацію негайно.

Зазначимо, що першою з країн ЄС Угоду з Україною ратифікувала Румунія.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук