Україна завершила технічні процедури для безвізового режиму з ЄС

Попереду – звіт Єврокомісії, його обговорення країнами ЄС і законодавчі процедури

СуспільствоВолодимир Пиріг, 24 листопада 201513020

Україна завершила технічну частину виконання плану дій із лібералізації візового режиму з ЄС, водночас у Єврокомісії ще залишаються питання до деяких призначень і законів у рамках цього процесу.

Про це заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Дзеркаль заявила у Брюсселі за результатами засідання щодо безвізового діалогу, передає Радіо Свобода.

Зокрема, за словами заступника міністра, у Єврокомісії ще є питання до прозорості обрання антикорупційного прокурора, і цей тиждень є вирішальним, бо має завершитися процедура його обрання.

Інше питання, яке ще висувають Києву експерти Єврокомісії, стосується законів, які нещодавно ухвалила Верховна Рада.

«В Єврокомісії ще не бачили остаточної редакції закону щодо створення агентства із розшуку активів, а також останньої версії закону щодо арешту майна, отриманого корупційним шляхом», – зазначила Олена Дзеркаль.

Загалом, за її словами, Єврокомісія задоволена результатами виконання плану дій. «Хоча простір для удосконалення ще залишається, адже законодавство ще залишається недосконалим з огляду на все ще нереформовану правоохоронну та інші системи», – додала Дзеркаль.

«Ми пройшли тільки перше коло, тільки технічні критерії, після яких Єврокомісія готуватиме свою доповідь, яка потім ще обговорюється країнами-членами. Після цього починається законодавча процедура проведення цього законодавчого акту через Раду ЄС та Європарламент», – пояснила заступник міністра і додала, що навіть тоді Україна має демонструвати прогрес на цьому напрямку. 

Звіт Єврокомісії щодо виконання Україною плану дій для скасування віз має бути оприлюднений 15 грудня.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав безвізові закони 21 листопада.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук