Українська делегація переконала Венеціанську комісію у потребі люстрації в Україні

Українська делегація переконала Венеціанську комісію

У п’ятницю, 12 грудня, на засіданні Європейської комісії «За демократію через право», більш відомої як «Венеціанська комісія», представники української влади змогли переконати експертів відмовитися від безапеляційної критики на адресу закону про люстрацію.

Про це «Європейській правді» повідомило інформоване джерело в Раді Європи.

«Зрештою було ухвалено проміжне рішення Венеціанської комісії, але саме проміжне, а не остаточне», - розповів співрозмовник.

За його словами, це рішення вітає готовність української влади співпрацювати з Венеційською комісією, щодо внесення до закону про люстрацію таких змін, які би привели її у відповідність до української Конституції та до європейських стандартів.

За домовленістю, очікується, що експерти Венеціанської комісії здійснять подорож до України на початку наступного року, щоби продовжити обговорення даного закону.

Таким чином, швидше за все, Венеціанська комісія повернеться до розгляду цього питання на наступному засіданні – в березні.

Інформацію про відхилення жорсткого проекту підтвердив також один із співавторів закону про люстрацію – народний депутат Леонід Ємець.

Нагадаємо, раніше експерти Венеціанської комісії підготували до нинішнього засідання  надзвичайно критичний документ, надіславши його в Київ для ознайомлення.

У підсумковому розділі цього проекту не виявилося жодного пункту про відповідність закону «Про очищення влади» нормам Ради Європи, а була лише критика та зауваження на адресу люстраційного закону.

У четвер представники Києва вирушили до Венеції, щоби переконати експертів не голосувати за суворий висновок щодо закону про люстрацію. Аргументом української сторони на користь перегляду є той факт, що при підготовці рішення експерти Венеціанської комісії не консультувалися з Києвом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук