Українська Генпрокуратура хоче допитати Януковича у Росії

до Генпрокуратури Росії про допит колишнього президента Віктора Януковича на російській території як підозрюваного за двома кримінальними провадженнями - протидія протестних акцій і створення злочинного угруповання, повідомив начальник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

«Ті документи (лист від Генпрокуратури РФ про готовність розглянути можливість допиту Януковича на території РФ у присутності українських правоохоронців) були отримані в рамках розслідування кримінального провадження за підозрою Віктора Януковича у державній зраді. Цей епізод розслідують слідчі прокурори Головної військової прокуратури», – сказав Горбатюк в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Звичайно, в нашому департаменті відкрито також низку кримінальних проваджень. Це провадження, зокрема, у протидії протестних акцій. Російська Федерація, безпосередньо її Генеральна прокуратура відмовила у видачі, в екстрадиції колишнього президента, посилаючись нібито на ознаки політичного переслідування. Тому ми готуємо клопотання про допит його як підозрюваного для того, щоб ці матеріали були долучені до тих розслідувань, які є у нас», – зазначив він.

Горбатюк наголосив, що у кримінальному провадженні за підозрою Януковича в держзраді рішення прийматимуть слідчі прокурори Головної військової прокуратури ГПУ, а його департамент готує документи по двох інших кримінальних провадженнях.

«Що стосується тих звинувачень, які розслідуються нашим департаментом, то відповідні клопотання про допит в кожному провадженні, де повідомлено про підозру, зокрема, у протидії протестних акцій і в створенні і діяльності злочинного угруповання», – уточнив він.

За словами Горбатюка, допит буде відбуватися на території Російської Федерації, а хто його буде проводити повинна вирішувати російська сторона.

«Ми тільки говоримо, що такі слідчі дії повинні бути, щоб забезпечити підозрюваному допит за обставинами, в яких він звинувачується. А яким способом, згідно з міжнародними договорами, вирішує іноземна сторона: або самостійно, або запросять слідчих, або запропонують провести відеоконференцію», - сказав він.

Раніше захист Януковича заявляв, що ГПУ не може почати заочний процес у його справі, поки не проведе з ним слідчі дії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук