Українські чиновники відреагували на заборону в’їзду до Польщі групі «От Вінта»

КультураК.С., 3 липня 201611721
Українські чиновники відреагували на заборону в’їзду до Польщі групі «От Вінта»
фото Facebook
«От Вінта» на україно-польському кордоні

Посольство України в Польщі розповсюдило офіційну заяву щодо ситуації із українською групою «От Вінта». Нагадаємо, що 3 липня музиканти не змогли перетнути україно-польський кордон через наказ, який забороняв їм в’їзд на територію Польщі.

«Ми поважаємо суверенне рішення польської сторони, яка мабуть вбачала для цього достатні підстави. Але відверто шкода, що український гурт став заручником емоційної істерії та нічим необґрунтованих фобій певних середовищ у дружній нам Польщі. Сподіваємося, що в майбутньому цього не повториться. Хочемо наголосити: мистецтво, яке б різноманітне не було, має єднати, а не роз'єднувати», - йдеться у звернені посольства.

«Україна розвиває добрі відносини з Польщею на всіх рівнях, які мають стратегічні перспективи не лише у двосторонньому, але й європейському та євроатлантичному вимірах. І такими вони залишаться на благо наших дружніх народів. Ми маємо бути разом, аби залишатися по-справжньому сильними і незалежними в об’єднаній Європі», - підсумовують українські дипломати.

Відреагував на цю ситуацію і міністр культури України Євген Нищук. Він назвав її «особистою образою».

«Ті негативні тенденції з польського боку, з якими ми стикаємось, надто у останній час, викликають у мене велике занепокоєння. Ми переконані в адекватності, патріотизмі та правоті наших друзів-музикантів, саме тому вже найближчими днями проведу зустріч з послом Польщі, щоб зрозуміти причини того, що сталось. Паралельно спілкуватимемось з МЗС щодо ноти або адекватної відповіді з їх боку. Так чи інакше, ми будемо реагувати на кожен утиск, або ж безпричинні приниження наших артистів!», - наголосив міністр.

Нагадаємо, українській групі «От Вінта» заборонили безстроково в’їзд до Польщі. Про це повідомив учасник гурту Сергій Мирончук на своїй сторінці у Facebook.

Після того, під тиском як було скасовано концерт груту у Перемишлі українська громада запросила музикантів до Варшави. Концерт мав відбутись 3 липня.

Проте при перетині державного кордону між Україною та Польщею музикантів затримали.

«Протягом 9 годин викликали по одному і заповнювали бланки. Згодом нам пояснили, що прийшов наказ від МВС Польщі не пропускати нас через кордон. Крім того з’явилася загроза депортації і анулювання 5 річних шенгенських віз», - прокоментував на своїй сторінці у Facebook лідер гурту Юрій Журавель.

Перед тим було скасовано концерт гурту у Перемишлі.

Учасники українсько-польського гурту «Карбідо» (Karbido), у якому зокрема задіяний  Юрій Андрухович, висловили офіційну незгоду з діями польських прикордонників, які не пустили для виступу у Польщі учасників українського гурту «От Вінта». Звернення, адресоване польському прикордонному відомству, представникам польської служби безпеки, польської влади, розміщена на офіційній сторінці гурту у Facebook.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук