Українські компанії купують частку росіян в «Українській біржі»

ЕкономікаО.Г., 17 листопада 20152080
Українські компанії купують частку росіян в «Українській біржі»
фото РБК

«Московська біржа» (Росія) 16 листопада уклала угоду про продаж пакета акцій ПАТ «Українська біржа» спеціально створеному іноземному підприємству SPV, підконтрольному українським інвестиційним компаніям «Драгон Капітал» і «Універ Капітал».

«Тепер регулятор має узгодити угоду. Після цього ми запропонуємо значну частку в капіталі біржі всім учасникам ринку. Двоє учасників ринку, нехай навіть з найбільших, не мають володіти контрольним пакетом біржі», - цитує президента інвестиційної групи «Універ» Тараса Козака «Інтерфакс».

Представник «Московської біржі» підтвердив інформаційному агентству факт підписання угоди, проте відмовився від подальших коментарів до закриття угоди.

Вартість угоди не розголошується. Тривалість укладання угоди з боку «Московської біржі» Тарас Козак пояснив необхідністю отримання цією компанією формальних узгоджень на внутрішніх рівнях та із зовнішніми консультантами.

Нагадаємо, питання про викуп у московського акціонера частки в українських фондових майданчиках загострилося після набуття чинності з 28 червня 2015 року закону «Про ліцензування певних видів господарської діяльності». Згідно з документом, ліцензіати можуть бути позбавлені ліцензій у разі контролю за їхньою діяльністю з боку резидента країни, що здійснює збройну агресію проти України

Під дію цього закону потрапляє не лише «Українська біржа», а й біржа ПФТС, основним акціонером якої також є «Московська біржа». На початку жовтня Нацкомісія обнулила ліцензію ПФТС, тоді як рішення щодо «Української біржі» не приймалося.

«Українська біржа» заснована 15 травня 2008 року провідними учасниками українського ринку цінних паперів спільно з російською фондовою біржею РТС. Торги почала у березні 2009 року і першою запустила ринок заявок, інтернет-трейдинг, ринок РЕПО, розрахунки через центрального контрагента і терміновий ринок. Біржа за підсумками 2014 року отримала майже ₴5,3 млн чистого прибутку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук