Українські кондитери можуть втратити ринок Білорусі – Укркондпром
Українські виробники кондитерських виробів можуть не повернутися на ринок Білорусі, навіть якщо митниця припинить перевірки, так як торгові мережі і магазини не будуть брати їхні товари. Про це заявив глава асоціації "Укркондпром" Олександр Балдинюк.
"Тепер, навіть якщо ми будемо проривати блокаду на кордоні, нас просто не будуть брати в торгові мережі, магазини не беруть, бо їм наказано не брати. Ми не можемо потрапити в торгівлю", - цитує Балдинюка УНІАН.
За його словами, в Білорусі діє постанова місцевої влади, згідно з якою торговельні організації зобов'язані забезпечити в 2-му кварталі 2013 року питому вагу продажу кондитерських виробів білоруського виробництва в загальному обсязі реалізації не менше 85%.
Балдинюк вважає, що подібні постанови є документальним підтвердженням прямого порушення двосторонньої угоди про вільну торгівлю.
При цьому, голова асоціації відзначає, що за весь час конфлікту з Білоруссю українська влада не прийняли ніяких істотних заходів для стабілізації ситуації.
"На жаль, до сьогоднішнього дня нам тільки обіцяли, але ніякого ефективної дії у відповідь українська держава не вчинила", - пояснив він.
У результаті, якщо проблема не буде вирішена, українські кондитери можуть втратити білоруський ринок, який є четвертим за величиною ринком для вітчизняних кондитерських виробів, переконаний Балдинюк.
Раніше повідомлялося, що перший віце-прем'єр Сергій Арбузов обіцяв вирішити проблему постачань українських кондитерських виробів у Білорусію.