Українські лабораторні центри купують у росіян американські системи ПЛР-тестування

На закупівлях ПЛР-систем у росіян журналісти викрили Тернопільський і Закарпатський лабораторні центри

Тернопільський обласний лабораторний центр 5 червня підписав договір на постачання системи для полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) у реальному часі з ТОВ «Вектор-Бест-Україна» вартістю 850 тис. грн. У цієї ж компанії, серед засновників якої є росіяни, американські тест-системи замовили й інші українські установи.

Тернопільський обласний лабораторний центр замовив ампліфікатор CFX96 виробництва компанії Bio-Rad (США). Він дозволить, серед іншого, проводити тестування на коронавірус за допомогою ПЛР. Закупівлю здійснили за спрощеною процедурою.

Згідно з договором, поставка обладнання повинна відбутися до кінця року.

Як пишуть «Наші гроші. Львів», Такий же ампліфікатор у червні замовив Закарпатський обласний лабораторний центр. Постачальником є вже згадане ТОВ «Вектор-Бест-Україна», і ціна аналогічна – 850 тис. грн.

Натомість два ампліфікатори CFX96 у травні для Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА інший постачальник планував продати по 800 тис. грн.

Засновниками ТОВ «Вектор-Бест-Україна» є Іван Боднар, Мирон Будзак і Руслан Кундельський, а також російське АТ «Вектор-Бест», бенефіціарним власником якого є Мурат Хусаїнов. Місцем реєстрації усіх співвласників вказано Російську Федерацію. Згідно з даними бізнес-аналітичної системи YouControl, цьогоріч компанія отримала держзамовлень на понад 8 млн грн.

Усі обласні лабораторні центри підпорядковані Міністерству охорони здоров’я.

Росія в 2014 році почала війну проти України, анексувавши Крим і ввівши на Донбас найманців і військових, які надають підтримку місцевим сепаратистам. Україна визнала Росію країною-агресором.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук