Українські телеканали скорочують мовлення українською
Культура

Українські телеканали скорочують мовлення українською

Частка української мови у національному телеефірі впала до 23%

АК, 17 листопада 2015 4689 9
фото DW

Громадянський рух «Відсіч» в рамках кампанії «Бойкот російського кіно» провів моніторинг ефіру 10 найбільших загальноукраїнських комерційних телеканалів, з результатів якого випливає тенденція скорочення використання української мови у національному телеефірі.

«Результати приголомшливі: з українського телебачення зникає українська мова. Так, якщо на початку червня частка української мови на ТБ становила близько 28%, то тепер вона зменшилася до 23%. Тобто за 5 місяців ця частка зменшилася на 5% — українська мова зникає з телеефіру зі швидкістю 1% на місяць», – йдеться у повідомленні громадських активістів.

За даними 17-годинного моніторингу (з 07:00 до 24:00) проведеного у суботу, 7 листопада 2015 року, жодної суто україномовної передачі чи фільму не виявили на чотирьох телеканалах – «Україна», «Інтер», «1+1» та СТБ.

При цьому впродовж останніх п’яти місяців частка передач і фільмів українського виробництва зросла з 33% до 51%, а продукції російського виробництва – зменшилась з 29% до 19%.

«Це пов’язано з громадським тиском на телеканали та з дією закону про захист інформаційного простору, який набув чинності на початку червня. Однак, українські телеканали та студії, що виробляють фільми й передачі, замість збільшити обсяги україномовної продукції, свідомо зменшують їх, накидаючи глядачам «українські» фільми про Росію, для Росії й російською мовою, а також сумнівної якості телешоу, де українською говорить лише один з багатьох ведучих або тільки голос за кадром. Обсяги двомовної продукції з тотальним домінуванням російської мови збільшилися за п’ять місяців на 9%», – йдеться у звіті за результатами моніторингу телеефіру.

Лідерами за обсягами телепродукції російського виробництва залишаються телеканали «Україна» (81%), НТН (44%) та «Інтер» (30%). При цьому телеканал «Україна» навіть формально порушує  вимогу українського законодавства про обов’язкові 50% української телепродукції в ефірі.

Моніторинг ефіру телеканалів «Україна», «Інтер», НТН, ICTV, 1+1, 2+2, СТБ, «Новий», ТЕТ і К1 проведено Громадянським рухом «Відсіч» 7 листопада 2015 року. Для визначення динаміки використано дані попереднього моніторингу, проведеного 6 червня 2015 року. Обидва моніторинги тривали по 17 годин — з 7 години ранку до півночі. Під час моніторингів частка реклами розглядалася як складова фільму чи передачі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук