Держкіно не змогло заборонити російські телепроекти на «1+1»

Причиною стало те, що вони не підпадають під визначення «фільму»

КультураК.С., 12 серпня 201524081
Держкіно не змогло заборонити російські телепроекти на «1+1»

Експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Державному агентстві з питань кіно ухвалила рішення, що згідно мистецтвознавчої експертизи вироблені у Росії проекти «Гадалка» та «Слепая» не підпадають під визначення «фільму». Про це Держкіно повідомило на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, медіахолдинг «Медіа Група Україна» (МГУ) звернувся до керівництва Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а також до керівництва Держкіно з запитом щодо трансляції в ефірі каналу «1+1» російських проектів «Гадалка» та «Слепая», які, за даними МГУ, вироблені у 2014-2015 роках, а отже, їх трансляція є порушенням українського законодавства, розповідає «Телекритика».

«За результатами мистецтвознавчої експертизи, більшістю голосів членів Експертної комісії, прийнято рішення про те, що аудіовізуальні твори «Гадалка» та «Слепая» не є фільмами в розумінні визначення терміну «фільм» згідно з Законом України «Про кінематографію» в редакції Закону № 159-VIII від 05.02.2015р.», - зазначили в Держкіно.

Один з членів експертної комісії Держкіно Сергій Оснач у соціальній мережі заявив, що вважає рішення більшості своїх колег загрозливим прецедентом, який надалі дозволить українським телеканалам обходити заборону й показувати російські проекти.

Він зазначив, що канал «1+1» не визнає ці проекти фільмами й транслює їх без прокатного посвідчення як телепрограми (на них згідно з законом не треба отримувати прокатного посвідчення й заборона не поширюється). Сергій Оснач стверджує, що згідно визначень у чинному законі «Про кінематографію» цілком очевидно, що «Гадалка» та «Слепая» є телефільмами.

«Як бачимо, телеканали наполегливо намагаються видати російські фільми за буцімто неросійські або за буцімто не-фільми. За таких умов комісія мала б проявляти рішучість і принциповість, а не панькатися з телеканалами й дозволяти собою маніпулювати», - вважає він.

На російських ТБ-ресурсах серіал «Слепая» визначено як містичну докудраму, «Гадалка» - як документальне ТБ-шоу.

Нагадаємо також, що саме генеральний директор «1+1 медіа» ОлександрТкаченко заявив, що Держкіно видало посвідчення російському серіалу «Слід» , який «замаскувався» під російський український.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук