Телеканал «Україна» анонсував показ забороненого російського серіалу

Телеканал «Україна» анонсував показ забороненого російського серіалу

З 15 серпня 2015 телеканал «Україна» на своєму сайті анонсував прем'єру показу мелодраматичного телесеріалу «Танго метелика». Інформація про це опублікована на офіційному сайті телерадіокомпанії. 

У той же час українські телекритики і юристи в сфері регулювання телеринку відзначають, що демонстрація такого телесеріалу прямо порушує законодавство України, повідомляє «From-ua».

Як зазначив медіа-експерт Дмитро Левашов: «Даний продукт безпосередньо підпадає під дію нещодавно прийнятого закону №159-VIII"Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України". Там, зокрема, сказано, що заборонена трансляція фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора після 1січня 2014 року. Зауважу, що ця заборона дійсна навіть у випадку, якщо телепродукція не містить популяризації або пропаганди!».

На думку ряду медіа-експертів, Нацрада зобов'язана посилити свою політику по відношенню до каналів-порушників, оскільки покарання у вигляді мізерних штрафів на них ніяк не впливають.

Зауважимо, що телеканал «Україна» не вперше привертає до себе увагу порушеннями законодавства. Так, він виробив прокатне посвідчення на російський серіал «Слід», видавши його за український.

Також активісти громадського руху «Бойкот російського кіно» звернулись до Нацради з питань телебачення та радіомовлення про те, що канал показував російський фільм «Пряники з картоплі», який також потрапляє під дію закону. 

«Прямо зараз на Телеканал Украина крутять російський фільм «Прянікі із картошкі», де російський мент з двоголовою куркою на кокарді є одним із головних позитивних персонажів. Згідно з законом, в Україні забороняється показувати фільми, якщо «серед позитивних героїв фільму є співробітники (у тому числі колишні або позаштатні) органів держави-агресора, радянських органів безпеки». Отже, канал «УкраИна» не лише плює українським глядачам у вічі, а й порушує закон!», - йдеться на сторінці «Бойкоту …» у Facebook.

Після другого запиту активістів Нацрада визнала, що російський фільм «Пряники из картошки» — незаконний, і звернулася з цього приводу до Держкіно.

Нагадаємо, що голова Держкіно Пилип Іллєнко зауважив, що порядок стягнення штрафів за показ забороненого телепродукту скерований до Міністерства культури України і зараз лише проходить там узгодження.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук