Українські заробітчани у Польщі почали заробляти більше

СвітСофія Лазуркевич, 12 липня 201712102

Зарплати українців, які працюють у Польщі, від травня до липня 2017 року зросли на понад чверть. Такі дані подає фірма Upper Job, яка займається пошуком працівників з України і підготувала дослідження на цю тему.

У звіті йдеться про те, що ще у травні українці отримували за свою роботу 9 злотих за годину (близько 60 грн), а вже у липні ця ставка зросла до 12 злотих (80 грн). Хоча це не сталі цифри. Наприклад, муляр за годину роботи у травні отримував 20 злотих (близько 135 грн), а у липні – 25 злотих (167 грн). Штукатури заробляють ще більше – у травні вони заробляли 25 злотих, а в липні вже 30 злотих на годину (близько 200 грн). Найменше зросла зарплата у кухарів із 12 злотих у травні до 14 у липні.

«Зростання зарплатних очікувань ми тлумачимо декількома чинниками. По-перше, почались сезонні роботи, по-друге, польські роботодавці весь час шукають і хочуть працевлаштовувати працівників зі Сходу і врешті значущий вплив мала лібералізація візових положень Європейського союзу для українців», - пояснює Івона Залуська, член правління Upper Job.

Згідно з розрахунками Національного банку Польщі, у 2016 році в Польщі працювало 1,2 млн українців, а безробіття у травні 2017 року було найнижче за 26 років незалежності країни і становило лише 7,5%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук