Українським спортсменам повністю заборонили брати участь в усіх змаганнях на території Росії

Раніше заборона поширювалася лише на змагання, які не проходять під егідою міжнародних організацій

СпортВолодимир Пиріг, 14 березня 20186930
Міністр спорту Ігор Жданов заборонив українським спортсменам брати участь у всіх змаганнях на території Росії

Міністр спорту України Ігор Жданов підписав наказ про заборону українським спортсменам брати участь у всіх змаганнях, які відбуваються на території Росії, не залежно від того, під чиєю егідою вони проводяться. Фотокопію указу міністр розмістив у Facebook у середу, 14 березня.

Жданов нагадав, що два роки тому українським спортсменам дозволялося брати участь лише в тих змаганнях на території Росії, які відбувалися під егідою міжнародних федерацій, і заборонялося брати участь в приватних кубках і турнірах, які часто організовують російські олігархи.

«Ми говорили “так” офіційним змаганням, чемпіонатам світу і Європи, етапам Кубків світу, іншим турнірам, які організовують міжнародні спортивні федерації, які є частиною ліцензійних змагань. Ми говорили “ні” комерційним змаганням, сумнівним приватним кубкам, які часто організовують російські бізнесмени, і які не проходять під патронатом міжнародних федерацій. За ці два роки прапор України піднімався на території Росії десятки разів, лунав наш гімн», – написав Жданов.

Коментуючи свій наказ, міністр наголосив, що «сьогодення вимагає від нас більш рішучих дій».

«Тому я підписав новий наказ – про те, що згідно із нещодавно прийнятим законом України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”, українські спортсмени не братимуть участь в жодних змаганнях, що проходять на території РФ», – йдеться в заяві міністра спорту Ігоря Жданова.

Він також додав, що «змагання в Росії, з оглядом на внутрішню і зовнішню політику цієї держави, є просто небезпечними для наших спортсменів».Також Жданов закликав міжнародні федерації не призначати змагань на території країни, де «систематично нехтують міжнародним законодавством у сфері спорту, та яка є порушником кодексу ВАДА».

Нагадаємо, напередодні підписання цього наказу стало відомо, що Україна бойкотуватиме етап Кубку світу з біатлону в Росії. Таке рішення було ухвалено після зустрічі президента Федерації біатлону України Володимира Бринзака з Ігорем Ждановим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук