Український антидопінговий центр два роки не відправляв проби на експертизу у Москву

Спорт11 листопада 20154050
Український антидопінговий центр два роки не відправляв проби на експертизу у Москву

Національний антидопінговий центр України впродовж останніх двох років не відправляв допінг-проби на аналіз до Москви. Про це ZAXID.NET розповів співробітник лабораторії Центру Олександр Ткачук.

«Після певних подій у нашій країні Міністерство молоді та спорту вирішило не співпрацювати із російськими колегами, тому усі допінг-проби впродовж останніх двох років ми відправляли на експертизу у Західну Європу. Зокрема, у лабораторії в Кьольні (Німеччина), Відні (Австрія), Лозанні (Швейцарія) та Варшаві (Польща)», - зазначив Ткачук.

Також допінг-проби на території України можуть відбирати представники Міжнародного олімпійського комітету, Міжнародних федерацій, а також національних антидопінгових агенцій, акредитованих WADA. За словами Олександра Ткачука, теоретично ці організації могли відправляти проби українських спортсменів  на експертизу у московську лабораторію, адже антидопінгові лабораторії, географічно найближчі до України, знаходились у Москві та Варшаві.

Лабораторія Національного антидопінгового центру України не має акредитації Всесвітнього антидопінгового агенства, тому не може проводити аналіз допінг-проб міжнародного рівня. Для цього із лабораторії українського центру надсилали забір проб у Росію або Європу. До слова, раніше половину допінг-проб українських спортсменів відправляли саме у московську лабораторію.

Нагадаємо, 9 листопада Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) представило доповідь, в якій йдеться, що голова московської лабораторії WADA Григорій Родченков віддав наказ знищити 1417 позитивних допінг-проб російських атлетів, щоб перешкодити розслідуванню. Московську лабораторію одразу ж позбавили акредитації.

Після цього незалежна комісія Всесвітнього антидопінгового агентства порекомендувала виключити Всеросійську федерацію легкої атлетики (ВФЛА) з Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) у зв'язку зі «систематичним порушенням» російськими атлетами всесвітнього антидопінгового кодексу. Після цього глава IAAF Себастьян Кое надав РФ термін до кінця тижня, протягом якого вона повинна надати свою відповідь на висновки комісії WADA.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук