Український бізнесмен продає фальшиві премії Оксфордського університету – The Times

СвітКатерина Чурилова, 24 липня 20177730
Антон Саввов

Український бізнесмен продає фальшиві нагороди і відзнаки на мільйони фунтів стерлінгів, використовуючи репутацію Оксфордського університету. Про це пише «Європейська правда» з посиланням на британське видання The Times.

За даними видання, організація під назвою «Європейська Бізнес Асамблея» (EBA) від імені Оксфорду продавала такі премії як «Міжнародна нагорода Сократа» та «Пам’ятна премія королеви Вікторії» на суму до 9300 фунтів стерлінгів за кожну премію.

«Європейська Бізнес Асамблея» веде свою діяльність з початку 2000-х років. Нагороди вручає Джон Неттінг, колишній лектор Oxford Brookes University, який є окремим інститутом. Він, як вважається, є генеральним директором компанії.

Фото з публікації The Times

Заснував компанію українець Антон Саввов, його син Іван навчався у Неттінга.

Фото з публікації The Times

Компанія використовує фотографії Оксфордських коледжів у своїй рекламі, копіює шрифт університету у своєму логотипі і заявляє, що пропонує відвідувачам цих подій доступ до «ексклюзивних лекцій Оксфордського університету».

Колишні співробітники компанії розповіли, що зв’язувалися з представниками ділових кіл переважно з країн, що розвиваються, через масову електронну розсилку, і повідомляли їм про те, що їх номінували на премію.

Тому, хто висловлював зацікавленість, пропонували заплатити кілька тисяч фунтів, щоб покрити адміністративні витрати і отримати п’ятирічну ліцензію для «використання бренду нагороди в громадських і маркетингових цілях».

«Нас попросили зосередитись на тих регіонах, де люди можуть купувати. Близький Схід, Східна Європа та Росія… Де досі живе ідея, що за гроші купують подібні відзнаки», – розповів один із колишніх співробітників ЕВА.

Інший екс-співробітник сказав: «Що таке 8000 фунтів на сертифікат? 8000 фунтів стерлінгів для Оксфорда не так багато».

Нагороди вручаються на церемоніях, що проводяться в тому числі у мерії Оксфорда, Інституті директорів у Лондоні та інших місцях Європи. Орендувати зали для проведення заходів у цих місцях може будь-яка компанія.

Такі «нагороди» вручає ЕВА на додачу до сертифікатів, фото з публікації The Times

«Європейська Бізнес Асоціація» також продає членство в організаціях, що називаються Академічним союзом та Міжнародним клубом лідерів.

Десятки державних службовців отримали нагороди ЕВА. В деяких випадках для придбання премій використовувалися гроші платників податків. Мери двох португальських міст, Фернандо Руас та Хосе Марія да Цунья Коста, придбали відзнаку «Найкращих міст» в 2013 році за бюджетні кошти. Руас зараз є членом Європарламенту.

Торік генерал-губернатор державного управління порту та гаваней Гани отримав нагороди «Менеджера року» та «Найкраще підприємство», за кілька місяців до того, як він був звільнений після звинувачень у хабарництві, корупції та кумівстві.

Представник Оксфордського університету сказав: «Ми можемо підтвердити, що Європейська Бізнес Асамблея не є афілійованою або іншим чином пов’язаною з Оксфордським університетом. У нас немає додаткових коментарів щодо цієї компанії».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук